Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WF-1700WCC - błąd 1E i ciągle zablokowane drzwi

16 Jun 2018 21:40 1752 12
 • Level 9  
  Witam, wiem ze ten temat był już opisywany kilkukrotnie lecz nie do końca rozwiązany. Mój polega na tym, że mimo podmiany hydrostatu problem pozostał. Jest jeszcze jedna sprawa, po włączeniu do kontaktu sygnalizuje dźwiękiem, oczywiście nic się nie świeci, ale słychać jak "pstryka"przekaźnik od blokady zamka i zamek jest blokowany, a nie powinien. Czy ten błąd może mieć wpływ na to? Wydaje mi się, że hydrostat daje sygnał iż jest woda i dlatego blokuje drzwi oczywiście to moje zdanie. Kilka razy po ustawieniu na samo wypompowanie cykl przeszedł poprawnie i pralka sama się odblokowała i wyłączyła a po momencie znów się blokuje. Jeśli ktoś może pomóc byłbym wdzięczny. Pozdrawiam i czekam na sugestie.
  Poprawiłem TONI_2003
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 23  
  Do hydrostatu idzie wężyk sprawdzałeś go czy jest drożny, nie opisałeś tego dlatego pytam?
 • Level 9  
  Witam, tak sprawdziłem wszystko, wężyk też. Kupiłem drugi hydrostat i nic, to samo. Zauważyłem ze nawet na samym programie wypompowania czyli 2 min. też jest ten błąd. Rozebrałem też cały układ odpływowy, pompy są tam dwie też sprawdziłem...
 • Level 40  
  Witam.
  Oczywiście błąd wskazuje na hydrostat analogowy, ale może warto by sprawdzić grzałkę na upłynność prądową do masy.
  Często takie uszkodzenie grzałki powoduje wariowanie sterownika.
 • Level 9  
  Witam, w tej pralce jest hydrostat elektroniczny który daje sygnał bodajże w hercach do elektroniki. Grzałka ok brak upływności do masy. Miernik ma zakres do 200 megaohmów. Może podepnę do pralki inną grzałkę i puszczę program ?....
 • Level 9  
  Czujnika temperatury nie sprawdzałem, ale błąd te czyli terminatora nie pokazywała pralka. Wracając do blokady to czemu blokuje sie od razu po włączeniu wtyczki do sieci? Dodam, że na wyświetlaczu nic nie widać ponieważ nie była włączona przyciskiem na panelu?
 • Level 9  
  Hydrostat podmieniony i to samo....może moduł padł?
 • Level 40  
  Witam.
  Miałem na myśli, że problemem może być blokada drzwi i jej sterowanie.
  Nie w każdym przypadku wyświetlany kod błędu bezpośrednio naprowadza na przyczynę usterki.
 • Level 9  
  Dziś sprawdzę czujnik temperatury. Jaką powinien mieć odporność w temperaturze pokojowej? Zastanawia mnie wysterowanie blokady zamka bo nie idzie z triaka tylko przez przekaźnik. Blokada na 100% sprawna i zawory wody sprawne. Czy jest jakiś tryb serwisowy, kombinacja przycisków żeby to uruchomić? Może za dużo błędów ma i trzeba ją zresetować?
  Edit:

  Dziś sprawdziłem wszystkie podzespoły pralki i ok. Włączyłem na wirowanie i przeszła trzykrotnie ten program. Błędów nie było. Za czwartym razem błąd 1E i tak za każdym razem. Jeśli uszkodzona byłaby elektronika to nie powinna była trzy razy przejść program. Co jest grane, wyczerpały mi się pomysły, a co moge jeszcze sprawdzić?
 • Level 40  
  Zerknij na temat do którego link zamieściłem w poście #8 i przeczytaj uważnie co napisał kolega Andrzej.G.
 • Level 9  
  Hydrostat wymieniony na nowy i to samo...chyba się poddam.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Zimne luty sprawdzone...brak.