Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4 1999 - Nie gasną światla dzienne i jest błąd

16 Cze 2018 21:48 573 14
 • Poziom 3  
  Brat zamontował mi światła do jazdy dziennej w moim samochodzie. Niestety pojawił się problem z którym nie może sobie poradzić. Wcześniej kilka razy montował światła dzienne, ale nie było takich problemów.

  Co się dzieje. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalają się światła dzienne, a po kilku sekundach pojawia się na wyświetlaczu błąd żarówki (taka ikonka jak przy przepalonej żarówce). Włączam światła postojowe - to samo. Włączam światła mijania i błąd żarówki znika (komputer nie wyświetla błędu), ale nie gasną światła dzienne. Świecą zarówno dzienne jak i mijania.

  Problem 1 - po włączeniu świateł mijania nie gasną światła dzienne
  Problem 2 - gdy nie świecą światła mijania komputer wyświetla błąd

  Samochód to Audi A4 z 1999 roku. Reflektory zespolone D2S + H7.

  Panowie pomóżcie, jesteście ostatnią nadzieją, bo brat rozkłada już ręce, a na elektryce się zna.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 43  
  Masz je podłączone pod obwód fabrycznych świateł - stąd błąd.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 3  
  Od sprzedawcy dostałam taką instrukcje podłączenia.

  Audi A4 1999 - Nie gasną światla dzienne i jest błąd
 • Moderator Samochody
  Audi A4 1999 - Nie gasną światla dzienne i jest błąd
  Coś takiego?
  Te chińskie śmieci podłączone zgodnie z instrukcją nigdy nie będą działać poprawnie.
 • Poziom 3  
  ociz napisał:

  Coś takiego?
  Te chińskie śmieci podłączone zgodnie z instrukcją nigdy nie będą działać poprawnie.


  Kupiłam: https://dwr.com.pl/p/68/1279/swiatla-do-jazdy...niwersalne-swiatla-do-jazdy-dziennej-led.html

  Kratki w zderzaku powycinane, lampy przyklejone i teraz problem :(

  Co dziwne, błąd żarówki jest od razu - normalnie gdy przepaliła mi się żarówka świateł mijania, to błąd wyświetlało dopiero po włączeniu świateł.
 • Poziom 43  
  Trzeba pokombinować. Dziwne to jest że tak reagują (błąd świateł jeszcze zrozumiem, ale że nie gasną na pozycyjnych to już naprawdę dziwne). Ja bym to oddał jako nie działające zgodnie z przeznaczeniem a jak się nie da pruł i przerobił automat - o ile oczywiście warto, bo nie wiem ile kosztowały światła, nie orientuje się też ile kosztują odpowiednie przekaźniki itp. Ewentualnie dorobić wyłącznik w kabinie (nie znoszę automatów, których nie można wyłączyć). Rozwiązań jest sporo.
 • Poziom 3  
  To są dokładnie te światła do których link podałam powyżej - te światła i od tej firmy zakupione. Wydrukowałam już schemat elektryczny mojego samochodu, bo brat mówił coś, ze na dwóch przewodach było napięcie i do końca nie wiedział do którego się wpiąć. Piszę to, bo może ktoś coś skojarzy i domyśli się o co chodzi. Przekopałam internet i znalazłam informację, że światła dzienne powinny zgasnąć po włączeniu pozycyjnych . Mijania chyba świecą razem z pozycyjnymi. Może wpiąć się nie w światła mijania tylko pozycyjne? Z tego co pamiętam to w moim samochodzie komputer nie sygnalizuje przepalonych żarówek pozycyjnych w przeciwieństwie do mijania. Nie wiem, tylko tak dedukuję, a na elektryce się nie znam.

  helmud7543, też mi po głowie chodzi taki wyłącznik w kabinie, ale to chyba nie jest legalne. W ostateczności być może jednak nie będzie innego wyjścia.

  enhanced, przekażę, sprawdzi. Dzięki.
 • Poziom 43  
  Potrzebny schemat świateł jak ktoś ma, z opisem jak jest monitorowane w tym aucie i czy to nie zależy od wersji modułu/softu.
  Ogólnie podłączanie czegokolwiek do instalacji świateł w aucie, gdzie są one monitorowane, kończy się błędem na desce, chyba że ktoś to dokładnie przemyślał i dał odpowiednie oporniki. Także to jest jeden temat.
  To, że nie gasną po włączeniu pozycyjnych (świecą same lub razem ze światłami mijania/drogowymi) świadczy że są źle podłączone lub wadliwe. Skoro światła pozycyjne świecą mimo wszystko (mimo błędu) to DRL powinny się wyłączyć. To jest druga kwestia do sprawdzenia.
  Co do legalności - nie wiem jak to jest w przepisach, nie montowałem ich u siebie, ale jeśli nie ma określenia że ma to być automatycznie, a tylko w jakich warunkach mają świecić, to wyłącznik można zainstalować. Aby pilnować kiedy włączyć i wyłączyć. W starszych autach było chyba dopuszczalne by świeciły razem z pozycyjnymi ale nie wiem czy razem z mijania mogą.
 • Poziom 3  
  Możesz zerknąć na schemat podłączenia? Czy nie jest przypadkiem na nim błąd i zamiast to pozycji nakazuje podpięcie pod mijania? To może mieć znaczenie? Mijania mam kontrolowane przez komputer, a postojowe nie (wykrywa przepaloną żarówkę mijania, a nie wykrywa przepalonej postojówki).

  Niektórzy polecają wbudowanie przekaźnika, podobno to załatwi sprawę wyłączania świateł dziennych. O jaki dokładnie przekaźnik chodzi i jak go ewentualnie (w ostateczności zamontować).
 • Poziom 3  
  Problem generalnie został rozwiązany. Na schemacie jest błąd - światła dzienne po podłączeniu do postojowych działają już prawidłowo. Co prawda czasem się jakby zacinały (raz na 20-30 włączeń) czyli świeciły słabiej, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu już jest dobrze. Dziękuję.
 • Poziom 3  
  Określiłabym to jako przygaśnięcie, świecenie nie z pełną mocą. Myślę jednak, że to już wina samych lamp dziennych.