Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson Ariva 200 - Tuner przestał działać z kartą NC+

MQKris 17 Jun 2018 11:20 10320 11
    MQKris
    Level 8  
    Oś problemu już znam, chciałbym tylko o potwierdzenie, otóż mam dekodery rozdzielone Diviso Air i pewnego dnia przestały działać. Wszystko zostało sprawdzone, kartę matkę wkładałem do każdej Arivy i nic (na oryginalnym dekoderze działa). Potem wyczytałem, że NC+ wprowadziło zabezpieczenie treści i listę dekoderów jakie będą działały z ich kartami (Arivy tam nie ma). Teraz mam kilka pytań, czy możliwe aby zmienili jakieś ustawienia w obecnej w domu karcie czy sygnale nadawania ? Znajomy posiada też taki dekoder i u niego póki co działa karta NC+, więc zmieniają ustawienia wybiórczo? Karta ma działać (wg NC+) z nBox 5800s, więc czy jak zakupie takowy na allegro z Enigma to zadziała z Diviso Air? (producent splittera ma go na liście działających).
    simhak
    Moderator of SAT
    FEDC - poczytaj.
    Problem może dotyczyć również splitera.
    MQKris
    Level 8  
    Poczytam ale wkładałem też oryginalną kartę NC+ bezpośrednio do Arivy (do wszystkich jakie mam) i nie ma sygnału (komunikat zakodowane), są tylko niekodowane kanały, więc czy splitter ma coś wspólnego z tym?
    simhak
    Moderator of SAT
    Karta nie działa w dekoderach z wolnego rynku.
    To samo tyczy się spliterów.
    Chcesz kupić sprzęt na Enigmie i dalej używać splitera.
    Sprawdź czy spliter poprawnie czyta kartę.
    MQKris
    Level 8  
    Karta w splitterze powinna działać, gdyż dioda miga na zielono (transmituje uprawnienia). Prawdopodobnie mój tuner nie potrafi już ich odebrać (co jeszcze nie dawno działało bezproblemowo). Nie muszę kupować na enigmie może być oryg. soft (na enigmie, gdyby nie działał zawsze mogę zwrócić), wystarczy jakikolwiek dekoder (najlepiej chyba ADB 5800S), który nie jest parowany z kartą i jest wspierany przez NC+ i Diviso.

Na tej stronie jest lista działających dekoderów: https://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci.

Jeżeli nic nie zadziała to będę musiał wykupić multiroom u nich i tyle, być może ktoś na forum konfigurował już taki zestaw i może potwierdzić, że działa. Pozdrawiam

PS. Na stronie Diviso doczytałem, że splitter działa z 5800s tylko na sofcie Enigma, więc chyba zaryzykuję i kupię jedną sztukę na test.
    User removed account
    User removed account  
    MQKris
    Level 8  
    Napisałem jakikolwiek dekoder który współpracuje z NC+ (chodzi mi o te z listy na stronie NC+). Kupuję ADB 5800s na enigmie. Mam nadzieję, że zadziała a jak nie to zwracam go i biorę multiroom.

Na stronie diviso nie ma informacji jakoby ich splittery przestały działać więc zaryzykować mogę, nic nie tracę oprócz paru zł na wysyłkę.
    User removed account
    User removed account  
    MQKris
    Level 8  
    Działa z kartą, ten model (WifiBox+) nie jest wspierany przez diviso a BSKA 5800s jest więc warto spróbować, chyba, że jest tu osoba, która ma 100% pewność, iż nie zadziała.
    kkowalski22
    Level 2  
    MQKris wrote:
    Działa z kartą, ten model (WifiBox+) nie jest wspierany przez diviso a BSKA 5800s jest więc warto spróbować, chyba, że jest tu osoba, która ma 100% pewność, iż nie zadziała.

I jak sprawdziłeś? Działa?
    u mnie w piątek Arivy przestały działać :(
    MQKris
    Level 8  
    Tak BSKA na Enigmie zadziałała ze splitterm Diviso. Pozdrawiam
    reja
    Level 10  
    MQKris wrote:
    Oś problemu już znam, chciałbym tylko o potwierdzenie, otóż mam dekodery rozdzielone Diviso Air i pewnego dnia przestały działać. Wszystko zostało sprawdzone, kartę matkę wkładałem do każdej Arivy i nic (na oryginalnym dekoderze działa). Potem wyczytałem, że NC+ wprowadziło zabezpieczenie treści i listę dekoderów jakie będą działały z ich kartami (Arivy tam nie ma). Teraz mam kilka pytań, czy możliwe aby zmienili jakieś ustawienia w obecnej w domu karcie czy sygnale nadawania ? Znajomy posiada też taki dekoder i u niego póki co działa karta NC+, więc zmieniają ustawienia wybiórczo? Karta ma działać (wg NC+) z nBox 5800s, więc czy jak zakupie takowy na allegro z Enigma to zadziała z Diviso Air? (producent splittera ma go na liście działających).

Witam, Ja dałem przerobić Pace 500 GB na Enigmę 2 i działa dobrze z Diviso.
    Mam kilka Ariva 120 Combo. Przed kilkoma dniami przestały działać. Nie działają już nawet z oryginalną kartą cameleon. Będę wdzięczny jeśli ktoś znajdzie sposób na Arivy 120 C i podzieli się nim z nami.
    Pozdrawiam.
    janusz(malpa)mostowski.pl