Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1.4 - Nie odpala, Paliwo dochodzi do listwy, dalej juz nie

17 Cze 2018 13:28 402 16
  • Poziom 5  
    Witam. Posiadam problem z moja astra.
    Zaczelo sie od tego ze podczas jazdy na benzynie (posiada instalacje lpg) czasem go mulilo, cos tak jakby odcinalo zaplon na chwile i zaraz znowu wracal. problem sie pogorszyl do tego stanu ze im nizszy bieg to to odcinanie/ zmulanie bylo mocniejsze. Zazwyczaj dzialo sie to przy 2000 tys obrotow i wyzej. Potem auto zaczelo juz bardzo ciezko palic. Wymienilem filtr paliwa, byl ostro zabrudzony, paliwo z niego wycieklo czarne. po wymianie filtra odpalil normalnie, przejechalem sie ale to zmulanie dalej bylo. Pojezdzil tak troche po czym wczoraj przy probie odpalenia silnik sie uruchomil, chodzil strasznie nierowno, talepalo nim i zgasl. Od tamtej pory nie chce sie uruchomic. Paliwo dochodzi do listwy wtryskiwaczy, po wyjeciu wtryskow z listwy i kreceniu silnikiem paliwo wycieka przez gniazda na wtryski, po wlozeniu wtryskow do listwy i probie odpalenia z wtryskow nie leci paliwo. Iskra na swiecach jest. Swiece sa dobre bo sa zmieniane nawet. Bylbym mega wdzieczny za jakies wskazowki.
    Czy czujnik halla moze miec cos z tym wspolnego?
  • Poziom 15  
    jaka astra jaki silnik na jednopunkcie czy multi i jaka instalacja lpg ?
  • Poziom 5  
    silnik 1.4 na wielounktowym wtrysku. Zastanawiam sie jewszcze nad pompa paliwa. Ale czy to by mialo az takie objawy?
  • Poziom 5  
    Ale czy to mialo by takie objawy?
  • Poziom 15  
    nie wiemy jaka instalacja , być może przez elektronikę lpg nie otwierają się wtryski benzynowe
  • Poziom 5  
    dodam ze jeszcze jakis miesiac temu auto chodzilo bez zarzutu. na lpg chodzilo ciagle bez zarzutu. Jak moge sprawdzic instalacje lpg? lub czy moge ja odlaczyc od elektroniki jakos na chwile zeby sprawdzic czy to tego wina?
  • Poziom 15  
    napisz w końcu jakie lpg , błagam
  • Poziom 5  
    jak mam sprawdzic jaka mam instalacje lpg?
  • Poziom 15  
    dobre pytanie .jeśli wtrysk gazu to ma wtryskiwacze , znajdz sterownik lpg na nim coś tam będzie napisane ew. w papierach
  • Poziom 15  
    jeśli na filmie pracuje na benzynie to może być problem w pompie
  • Poziom 5  
    na filmie pracuje w benzynie. A na kompie od gazu mam napisane ESGI
  • Poziom 15  
    możesz odłączyć lpg jak dasz radę zmostkować wtryskiwacze . ale może jednak zmierz ciśnienie benzyny jak radził moderator
  • Poziom 5  
    ok
    jak zmierze cisnienie to dam znac co i jak

Dodano po 45 [minuty]:

jeszcze jedno, jak bardzo powinno leciec paliwo z gniazd na wtryski? bo jak wyjalem wtrysk z gniazda i ktos krecil silnikiem to paliwo tak slabo lecialo
  • Moderator Samochody
    Dość tego, blokuję wątek do czasu aż szanowny założyciel zmierzy ciśnienie, bądź wymieni pompę. Ponadto proszę uzupełnić WIELKIE litery na początku zdań w swoich postach.