Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 mk2 - Wariuje skrzynia biegów oraz przegrzewanie silnika

17 Jun 2018 14:07 780 5
  • Level 13  
    Witam wszystkich!
    Mam Citroena C5 mk2 2.0hdi 135KM z automatyczna 6 biegową skrzynią. Dziś na trasie 50km zdażyło się coś dziwnego po raz pierwszy.
    10km przed osiągnięciem celu silnik wskoczył na wysokie obroty, skrzynia nie przechodziła na wyższe biegi, nie reagowała na przełączenie na manualne przełączanie biegów, a w silniku wskoczyła temperatura prawie do czerwonej kreski.
    Sprawdziłem płyny przed jazda i po dojechaniu do celu, nie ubyło niczego, a klimatyzacja działa prawidłowo. Nie wyskakują żadne komunikaty. Wiatrak przy chłodnicy chodzi prawidłowo.
    Kilka tematów z forum jest podobnych ale nie takich samych, dlatego zakładam własny temat.
    Co mogę na szybko zrobić bo jeszcze mnie czeka powrót 50km?
    Pozdrawiam.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    Normalnie skrzynia przy 2-2,5tyś obrotów zmienia bieg na wyższy, ale teraz dochodzi i do 4-5tyś i nic się nie dzieje.
  • Level 41  
    Często zdarzają sie usterki czujnika temperatury silnika. Jeśli temp i płyn jest OK poprostu wróć do domu i odstaw do mechanika.
  • Level 13  
    Wskaźnik temperatury podaje ze jest wysoka temperatura, mam 2 kontrolki na temperaturę płynu i oleju, obie były wtedy wysokie.
  • Level 39  
    Mam wrażenie, że silnik kolegi miał zamiar się rozbiegnąć od oleju w dolocie, ale jakoś cudem mu się nie udało i to w automacie. Świadczą o tym wysokie obroty. Nie jechałbym dalej autem bez sprawdzenia czy na pewno dolot nie jest w oleju i czy turbo nie puszcza go w obieg.