Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

separator lcd ciekły azot pytanie

17 Cze 2018 16:15 975 12
  • Warunkowo odblokowany
    Witam
    Mam pytanie, czy ktoś z Was może już próbował odseparowac lcd od ramy telefonu? np Samsung Galaxy s5 s6 itp? chodzi o odseparowanie całego modułu z ramy telefonu żeby nie bawić się w grzanie telefonu. Jest taka opcja? wg mnie powinnien lcd wyskoczyć z ramki po tmdlikatym wygięciu telefonu jak będzie zamrożony azotem i byłby to najbezpiecznieszy sposób na wykonywanie lcd. Czekam na jakieś odpowiedzi fachowców :-)[/u]
  • Poziom 4  
    Zakupiłem juz separator?
  • Warunkowo odblokowany
    nie jeszcze bo ciagle się czlowiek boi ale wg mnie przy -150 stponiach przy delikatnym wygięciu tel ekran odskoczy od ramy i to było by piekne ;) na razie czekam jeszcze na zbawienie :D
  • Poziom 4  
    Ile taki kosztuje? Ja na razie na ciepło lecę.
  • Warunkowo odblokowany
    13k :( ja też grzeję do 100 stopni tele ok 5-7min i ładnie odchodzi ;)
  • Poziom 4  
    To nie wiem czy to gra warta świeczki. Do 3 tys bym kupił z ciekawości. A zabawa z grzaniem i rozcinaniem niezwykle mnie relaksuje i jest bezpieczna. Czytałem wątki o zamrazaniu gdzie ludzie maja problemy i im se uszkadza.
  • Poziom 6  
    ja np rozważam zakup takiego sprzętu do seperacji szybek koszt około 2k zł z alliexpres
    analizując opinie ludziesą teoretycznie z tego zadowoleni jeżeli nie naprawia się lcd na skale masową tylko pare lcd na tydz. Ktoś miał styczność z tym sprzętem?
    separator lcd ciekły azot pytanie
  • Poziom 32  
    Tu masz opinie i problemy jednego z uzytkownikow z zeszlego roku. Mozesz sobie poczytac.

Wnioski z tego takie, ze dla kilku sztuk tygodniowo moze byc srednio oplacalne bo butla ci sie szybko oprozni (ciekly azot schodzi nawet jak nie korzystasz) i lepiej bylo by robic po kilkanascie sztuk za jednym posiedzeniem, a wiadomo ze klientowi zawsze sie spieszy i chce miec na zaraz. Do "plaskich" telefonow potrzebny nie jest, edge z kolei stawiaja dodatkowo rzesze innych problemow.

Oczywiscie opinie innych to jedno a wlasne doswiadczenie to zupelnie co innego.
  • Poziom 23  
    Ciekły azot nie jest taki drogi w zakupie i pomimo ze dość szbko się ulatnia praca na tym sparatorze w porównaniu z trdycyjną metodą na gorąco wychdzi na plus , oczywicie jeśli masz kilka , kilkaneście setow lcd do odseparwania na raz, pojedyńcze szt. to już inna bajka i koszty ;)
  • Poziom 19  
    O! Wiedzę że mnie cytujecie :) Do autora tematu. Jeśli chodzi o wyklejanie z ramy, to bardzo prawdopodobne, że amoled się rozwarstwi. Testowałem zdejmowanie szyby, w prawdzie na uszkodzonych, i niestety się rozwarstwiały, więc jeśli wyświetlacz jest dodatkowo przyklejony od spodu jak ma to miejsce w s6 itd, to osobiście nie widzę nawet sensu próbować na sprawnym secie.
  • Poziom 32  
    Eee, jak wyswietlacz jest juz gdzies pekniety to praktycznie nie ma szans go w calosci wykleic czy to "na mokro" czy "na cieplo" czy "na zimno" wiec to, ze ci sie tak rozwarstwialy to sie jakos mnie nie dziwi.

Na youtube'ie jest kanal jednego z serwisow (eselekt bodajze), ktory zdaje sie, ze zakupil cos takiego i raz na jakis czas wrzuca jakis film. Jesli mnie pamiec nie myli to raczej pokazuja odklejanie szyby od juz wyciagnietego setu, ale moze jakis film pominalem. Patrzac po nich to jakos to idzie choc po tym jak wyginaja te wyswietlacze czy szyby to nie bylbym wcale pewny jaki % sukcesow maja. Ogolnie, moze warto by ich podpytac, ewentualnie zasugerowac jakies "demo" z wyciagnieciem setu z ramki.
  • Poziom 19  
    Z tymi pękniętymi to racja, jeśli chodzi o szyby. Ale po tym jak widziałem jak się rozpadają zamrożone, to nie zaryzykowałbym wyklejania sprawnego z ramy "na zimno". Sprzętu już nie mam więc niestety nie sprawdzę:)
  • Poziom 2  
    Separator nadaje się jedynie do odseparowania wyświetlacza od szyby, przy -140 ramka trzyma dalej mocno, próby rozłączenia mogą się zakończyć uszkodzeniem wyświetlacza.