Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór kolumn w systemie 7.1

Miszel.walendowski 17 Jun 2018 18:50 306 4
    Miszel.walendowski
    Level 2  
    Dzień dobry wszystkim. Witam serdecznie wszystkich jako nowy użytkownik.

Pragnę prosić o pomoc kinomaniaków/ znawców tematu. Jestem na etapie kończenia remontu salonu 5x10 metrów. Poprowadziłem niemieckie przewody estradowe 2x4mm w ścianie do głośników ( wiem, na wyrost ale różnica cenowa mała ) Interesuje mnie system 7.1 Gniazdka głośnikowe mam zainstalowane i rozmieszczone - zgodnie ze sztuką THX. To nie problem. Problemem jest dobór głośników. Nie daje rady.

Amplituner - padło na Denon AVR-X2400H ( może jakiś lepszy ? Co sądzicie ?) Muszę mieć 2 x HDMI out. Ten model ma. Raz będzie oglądany telewizor 65 cali, innym razem opuszczę 120 calowy ekran do projektora który zakrywa TV. Na amplituner mam budżet 3500 zł.

Pomóżcie proszę. Głowa mi pęka. Im więcej czytam tym mniej wiem. Budżet na głośniki to ok 4000 zł. Max 5000. Pełno jest fajnych solidnych dużych głośników nieznanych marek za ok 3000. Wygladsja fajnie. Pytanie jak to gra... Pytanie czy duże oznacza dobre. Przy komputerze mam kompaktowy melenki system 2.1 JBL i robi duuużą robotę. Kompletnie juz nic nie wiem.

Podobają mi się ( no właśnie - podobają )
    STX KD - Electrino 150 7.1 BIAŁE KINO

Od 20 lat marzyłem o takim pokoju. W końcu mam. Nie chcę tego zepsuć kupując głośniki które tylko dobrze wyglądają.

P.S. W grę wchodzi tylko kolor czarny lub biały , ewentualnie mix. Zero okleiny drewnianej.

Pomóżcie proszę.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    PromatAudio
    Level 18  
    Masz duży metraż, jeśli Electrino to 500 ;-)
    Sprawdzony zestaw 7.1 do salonu o takiej powierzchni to Klipsch Reference (R28F, R25C, R15M, R14S + sub R12SW) z elektroniką Onkyo TX-NR676/686.
    Masz kable na suficie do Dolby Atmos?
    Miszel.walendowski
    Level 2  
    Dzięki. Nie wiedziałem, że jest seria 500...hmmm cały zestaw 6400 zł :-) Sprawdzę co z budżetem. Metraż powstał po połączeniu 2 dużych pokoi w jeden salon, który teraz trzeba jakoś urządzić. 110 calowy ekran i projektor + nagłośnienie. Tutaj zaznaczam, że nie jestem audofilem. Całe życie oglądałem TV przy dźwięku z wbudowanego głośniczka. Zdecydowałem się na typowe 7.1 co w moim przypadku będzie i tak wielkim szałem. Mam rozmieszczenie zgodne ze sztuką + gniazdka z przewodami przy ziemi i w połowie wysokości ścian. Na etapie kładzenia przewodów jak i teraz byłem i jestem amatorem. Z początku i tak miało to być klasyczne 5.1 ------ 7.2, 7.4, 9.1 , 22.4 to już nie dla mnie :-)

Robię rozeznanie cenowe odnośnie KLIPSCH Reference :-)

Wizualnie bardziej mi się jednak te 500-tki podobają :-)

Pozdrawiam
    PromatAudio
    Level 18  
    Pytam o kable do Atmosa bo więcej frajdy będziesz miał z 5.1.2 niż 7.1

Dobór kolumn w systemie 7.1
    Miszel.walendowski
    Level 2  
    Aaa ok :-) Nie, takej instalacji nie mam. Nawet nie myślałem tym na etapie remontu. Puściłem tylko w ścianach pod typowe 7.1