Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot /307cc/2004 - Antipollution fault - błędy przepustnicy i brak mocy

18 Cze 2018 11:44 402 2
  • Poziom 3  
    Witajcie!

Od chwili zakupu pojawiał się błąd antipollution fault i check engine. Jednak samochód jechał normalnie i tematem tym zająłem się dopiero od początku tego roku, gdyż w czasie zimy błąd pojawiał się bardzo rzadko (temp. poniżej 0 st. C).

Zatem wymieniłem:
    - katalizator,
    - 2 sondy lambda.

W pewnym momencie po wykasowaniu innych błędów związanych z dachem, gdy odpaliłem auto i przejechałęm niewielki dystans okazało się, że po odpuszczeniu gazu i spadku obrotów poniżej 1000 rpm obroty wskakują na 1100 rpm i samochód "staje się dwusuwem" , a naciśnięcie gazu powoduje skok obrotów do 1500 rpm. Dalsza jazda jest możliwa dopiero po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu.

Pojawiają się 2 błędy raz jako stałe, raz jako przejściowe związane z przepustnicą. Przyznam, że dla potrzeby wymiany przewodu odmy wypiąłem jedną kostkę i plastykowy przewód dolotu, który wchodzi od góry, ale nic więcej nie ruszałem.

Przygotowuje się do wymiany czujnika spalania stukowego (kupiony, ale muszę go zlokalizować, ale nie wiem co więcej mogę zrobić. Pomocy!
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 3  
    Kosztowalo tonponad 5 tys. zl, ale Reno Max sie nie poddal i ostatecznie zostal wymieniona przepustnica oraz .... kolektor ssacy! Tak, tak to zaworek na nim powodowal wariowanie komputera, wiec polecam na przyszlosc zaczac od niego.
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 3  
    Kosztowalo tonponad 5 tys. zl, ale Reno Max sie nie poddal i ostatecznie zostal wymieniona przepustnica oraz .... kolektor ssacy! Tak, tak to zaworek na nim powodowal wariowanie komputera, wiec polecam na przyszlosc zaczac od niego.

Dodano po 32 [sekundy]:

Wymiana kolektora ssacego po wymianie wszystkich innyxh elementow.