Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewód pastucha elektrycznego dla psa

18 Cze 2018 12:18 540 2
  • Poziom 4  
    Witam.
    Posiadam zestaw pastucha elektrycznego dla psa. Problem polega na drucie dołączonego do zestawu który ciągle gdzieś się przerywa, są nawet sytuację że drut pęka w izolacji i nie widać gdzie jest uszkodzenie. Przekrój tego przewodu to na oko mniej niż 0,5mm2. Moje pytanie to jaki najgrubszy przewód mogę zastosować do tego urządzenia. Ten 0,5mm2 który był w zestawie, można zastosować na odcinku 600m, moje ogrodzenie ma 170m.
  • Poziom 38  
    Ogólnie rzecz ujmując pastuch elektroniczny akurat dla psa jest dość okrutnym sposobem ograniczenia zasięgu terenowego. Akurat te zwierzęta bardzo ciężko znoszą każde porażenie prądem i akurat nie pamiętają tego incydentu jak przykładowo kozy ,czy barany. A więc są cyklicznie narażone na ogromny stres. ( Powołuje się tu na opinie pasterzy ograniczających teren pastwisk właśnie w ten sposób stada owiec ,kóz z psem pasterskim. )
    Wracając do twojego pytania ,to nie średnica przewodu ma znaczący wpływ na ilość ładunku rażenia. Odpowiedzialny za to jest sam generator wysokiego napięcia , a znaczący wpływ ma również taki parametr jak rezystywność gruntu. Reasumując możesz zastosować profesjonalne linki, taśmy do tego typu ogrodzeń.
    Podaj model i parametry generatora wysokiego napięcia.
  • Użytkownik usunął konto