Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Podgląd obrazu z sieci zewnętrznej

JCB4 22 Jun 2018 14:44 1809 49
Optex
 • Optex
 • #32
  makosuu
  Network and Internet specialist
  To spytaj się ich czy w ogóle dają dostęp do konfiguracji swoich urządzeń, jak nie to proś żeby ustawili ZTE w tryb bridge, lub zrobili DMZ na ten adres który dostaje od ZTE Edimax na WAN.
 • #33
  JCB4
  Level 9  
  Rozmawiałem z nimi, mówił że włączą wifi w ciągu kilku godzin i że port przekierują na kamere 8000. Stwierdził aby odłączyć tego edimaxa.

  Próbowałem się połączyć z kamerą z zewnątrz niestety brak połączenia. Więc dzwoniłem do działu technicznego usługodawcy i mówili że port jest przekierowany prawidłowo i że widzą że kamera jest podłączona do routera ale ja zewnątrz nie mogę się połączyć. Niby mówił że nic nie jest blokowane z ich strony. Wpisuję IP jaki mi podali publiczny po dwukropku wpisuję port:8000 i nic..... czy kamera jest popsuta?
  Udało się połączyć z kamerą ale z innego telefonu i z innej sieci komórkowej. Ja posiadam LG G3 w Play co może być z telefonem ?
  Wystarczyło zainstalować Firefoxa. Ale problem jest nadal, brak obrazu, brak wtyczki w przeglądarce.
 • #34
  raffin
  Level 24  
  Ty chcesz powiedzieć, że na telefonie instalujesz firefoxa i tam próbujesz uruchomić podgląd z kamery?
 • #35
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Zainstaluj na telefonie jakaś aplikacje np. tinycam monitor.
 • #36
  JCB4
  Level 9  
  Niestety żadna aplikacja na android nie łączy się z kamerą. Jak wpisuję w przeglądarkę to działa ale brak obrazu bo piszę żeby zainstalować wtyczkę.
 • Optex
 • #37
  raffin
  Level 24  
  Jaki masz telefon? Stacjonarny?!
  Na komputerze podgląd masz w Internet Explorerze, tylko uruchom go w "trybie administratora" i wtedy ściągną się wtyczki. W innych przeglądarkach może nie działać.
  Na telefonie nie instalujesz NIC innego, tylko masz zainstalować aplikację gdmss ze Sklepu Play i w Menadżerze urządzeń skonfigurować odpowiednie parametry połączenia, czyli Twój adres, port 37777 jeśli taki ustawiłeś w kamerze.
 • #38
  JCB4
  Level 9  
  Na laptopie działa, nie działa tylko na telefonach. Wyłączam internet z wifi i włączam internet od operatora np. Play albo T-Mobile. Z poziomu przeglądarki mogę się połączyć ale tylko niema podglądu obrazu, natomiast żadna aplikacja nie łączy się wogule, wyświetla że czas minął. Telefony: LG G3 i Lenovo K6.
 • #39
  raffin
  Level 24  
  To znaczy, że nie masz poprawnie zrobionych przekierowań lub są źle wpisane parametry w aplikacji.
  Wrzuć screena z ustawień aplikacji w telefonie (zamarz część adresu) to zobaczymy co nakombinowałeś.
  Jeśli połączysz się z wifi, a w aplikacji mobilnej wpiszesz lokalny adres kamery 192.... i pozostałe dane to musi się połączyć i musi być obraz. Sprawdź najpierw tak.
 • #40
  JCB4
  Level 9  
  Jak łącze się lokalnie w telefonie z wykorzystaniem WIFI to adres kamery jest zawsze jej fabryczny i port 37777. Jak chce się połączyć z wykorzystaniem połączenia od operatora to wpisuję mój adres publiczny i port jaki został ustawiony w kamerze i jaki ustawili zdalnie na routerze czyli 8000 tak ?
  Jeśli wykorzystuje do połączenia internet od operatora sieci komórkowej to przez przeglądarkę mogę się połączyć tylko tak jak mówię brakuje wtyczki do obrazu, wpisuję mój adres publiczny:8000 ale na aplikacji które są dostępne w sklepie Play nie działa. Może to wina androida.

  Łącząc się z wykorzystaniem WIFI aplikacja działa i również jest obraz. Tylko z zewnątrz z wykorzystaniem aplikacji nie wyszukuję, albo wyświetla błąd połączenia albo czas minął.
 • #41
  makosuu
  Network and Internet specialist
  A oni przekierowali tobie zewnętrzny port 8000 na wewnętrzny 80 czy 37777?
 • Helpful post
  #43
  makosuu
  Network and Internet specialist
  No ale 80 czy 8000 to port strony kamery no nie? Tam trzeba wtyczkę, a ty miałeś przekierować port do podglądu obrazu czyli to 37777?
 • Helpful post
  #44
  raffin
  Level 24  
  Port TCP - 37777 służy dla aplikacji mobilnej oraz do podglądu obrazu.
  Port HTTP - 8000 lub inny ustawiony służy tylko i wyłącznie dla przeglądarki żeby wyskoczyła strona do logowania. Ten port nie służy do niczego innego.
 • Helpful post
  #46
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Tak, ten sam port wewnętrzny i zewnętrzny najlepiej.
 • Helpful post
  #48
  makosuu
  Network and Internet specialist
  Nie. Port zewnętrzny 37777 na wewnętrzny 37777 i lokalne IP kamery.