Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Astra g 1.7 CDTI nie działa wiatrak klimatyzacji

19 Cze 2018 00:24 414 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z niedziałającym wiatrakiem-wentylatorem klimatyzacji, sprawa wygląda następująco: klima działała w ubiegłym sezonie, ok 2msc temu raz się załączyła i koniec. Okazało się że było urwane ucho mocowania sprężarki,zostało wymienione-wytarlo aż pasek, wiadomo była krzywo. Ok,zmieniłem pasek,łapę mocującą ok,ale łapa pękła przy dokręcaniu,,okazało się później zeto bylamp inną łapa😁ktoś zamontował nie taka bo auto miało kolizję i widocznie nastąpiło uszkodzenie dlatego,ale ok. Oczywiście w układzie nie było czynnika,myślałem że jest nieszczelność. Zaprowadziłem auto do znajomego który ma warsztat i zajmuje się też ok instalacja,nabilismy klimę, sprawdziliśmy szczelność i ok,więc ja uruchomiliśmy-sprezarka się załączyła ale wiatrak nie-zazanaczam że nie wiem czy on wcześniej działał bo nie zwracałem uwagi. Ruszył ja palcem i zadziałała,raz drugi,trzeci-uznalismy że temat jest zamknięty. Odjechałem od niego,i po przejechaniu 10km poczułem hurgot, smród itp. wjechałem na podwórko i okazało się że sprężarka stanęła dęba,pasek spaliło i koniec z działająca klimatyzacja. Kupiłem nowy pasek, sprężarkę i wiatrak dalej nie działa. Sprężarka się załącza,chłodzi ale wentylator ani drgnie,mega problem. Wyczytałem na forach od innych fahmanow że to czujnik-jest nowy,wiatrak nowy ale ten stary też dziala był sprawdzany,mówili że wiazka-wyjalem jest ok, moduł też niby jest ok.... Wiatrak chłodziwa też działa,osuszacz też ok,... instalacja ok... Już mi ręce opadają co dalej. Masakra. Aaaai komputer podłączałem też nic nie pokazuje.... Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Astra jest z 2003r na 100%,komp podpisany jest ok
  • Poziom 2  
    Temat zamknięty. Klima działa, nowy osuszacz załatwił temat. Wszystkim dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam