Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Opel Zafira A - Radio CDR 500 - brak dźwięku

luka28071982 19 Jun 2018 15:45 3876 9
    luka28071982
    Level 8  
    Witam,

Tak jak w temacie radio przestało być słychać, wyświetlacz działa normalnie, wszystko ok oprócz dzwieku.
    Ostatnio na sekundę zaczęło grać po czym zaraz przestało, tak jakby coś nie łączyło.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    LWD11
    Level 31  
    luka28071982 wrote:
    Witam,

Tak jak w temacie radio przestało być słychać, wyświetlacz działa normalnie, wszystko ok oprócz dzwieku.
    Ostatnio na sekundę zaczęło grać po czym zaraz przestało, tak jakby coś nie łączyło.

Właśnie najprawdopodobniej łączy, któryś z przewodów głośnikowych do masy pojazdu :)

Zacznij od przemierzenia instalacji głośnikowej. Często pęka instalacja przewodów między drzwiami a progiem, tylne drzwi, obstawiam strone za kierowcą :)
    darens
    Level 22  
    Cześć, czy jak włączasz radio , słyszysz "pykniecie" w którymś z głośników? Jeżeli tak to ten właśnie głośnik ma zwarcie do "masy" . Szczególnie w przelotkach do tylnych drzwi łamią się przewody.
    luka28071982
    Level 8  
    Witam dzisiaj wyciągnąłem radio wszystkie przewody się trzymają podłączyłem inne sprawne i sprawdzone radio i efekt jest ten sam. Pytanie moje czy może być to wina sterowania z kierownicy czy od tego do radia jest ta trzecia kostka z przewodami. Proszę o pomoc.
    LWD11
    Level 31  
    luka28071982 wrote:
    Witam dzisiaj wyciągnąłem radio wszystkie przewody się trzymają podłączyłem inne sprawne i sprawdzone radio i efekt jest ten sam. Pytanie moje czy może być to wina sterowania z kierownicy czy od tego do radia jest ta trzecia kostka z przewodami. Proszę o pomoc.

Czyli przyczyna braku głosu leży po stronie auta. Najprawdopodobniej jest zwarcie w instalacji głośnikowej. Omomierz i pomiar wyjść głośnikowych co do zwarcia z masą. Sprawdziłeś przewody wchodzące do tylnych drzwi tak jak zasugerowałem ? Sterowanie z kierownicy jest w części wtyku prądowego i nie ma to żadnego związku z brakiem głosu. Trzecia kostka to sygnały do wyświetlacza.
    luka28071982
    Level 8  
    Rozebrałem tylne drzwi z jednej strony wiązka w stanie agonalnym polutowałem przewody jutro drugie drzwi. Jeszcze jedno pytanie nie działają mi tylne szyby tzn.jak polutowałem przewody w tych drzwiach to z drzwi kierowcy działaj ale z przycisku na drzwiach nie a jakiś czas temu przestał działać mi centralny zamek z kluczyka (z pilota nie posiadam)czy może być to wina tych wiązek. Dodam jeszcze że kiedy przestał działać centralny zamek przez cały czas świeciło się światło w podsufitce koło lusterka wstecznego. Mam nadzieję że jak polutuje wiązkę wszystko zacznie działać.
    LWD11
    Level 31  
    luka28071982 wrote:
    Rozebrałem tylne drzwi z jednej strony wiązka w stanie agonalnym polutowałem przewody jutro drugie drzwi. Jeszcze jedno pytanie nie działają mi tylne szyby tzn.jak polutowałem przewody w tych drzwiach to z drzwi kierowcy działaj ale z przycisku na drzwiach nie a jakiś czas temu przestał działać mi centralny zamek z kluczyka (z pilota nie posiadam)czy może być to wina tych wiązek.

Tak
    luka28071982
    Level 8  
    Uszkodzone przewody w wiązkach pomiędzy kabiną a drzwiami