Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda felicia 1.3 mpi - Akumulator się grzeje.

Dj Zombie 19 Cze 2018 16:00 210 6
  • #1 19 Cze 2018 16:00
    Dj Zombie
    Poziom 4  

Witam, mam problem ze skoda, mianowicie wczoraj wymieniłem akumulator ponieważ stary w ogóle przestał trzymać prąd. Myślałem ze wina akumulatora ale po wymianie na kupiony na szrocie dziś zauważyłem ze akumulator się grzeje. Jedyne co posiadam to multimeter, może ktoś wie jaka może być przyczyna i co może to powodować oraz jak to sprawdzić za jego pomocą.
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam.

0 6
  • #2 19 Cze 2018 16:14
    767667
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 19 Cze 2018 17:34
    nikusert
    Poziom 38  

Witam .
    Jeżeli kupiłeś akumulator na szrocie ,to nie spodziewaj się cudów.Akumulator nie wiadomo ile ma lat,grzeje się gdyż płyty mogą być w rozsypce.Sprawdź ładowanie na sprawnym ,pewnym akumulatorze.To że na szrocie powiedziano Tobie że jest dobry ,to pojęcie względne.

0
  • Pomocny post
    #5 19 Cze 2018 19:19
    Staszek49
    Poziom 34  

Nie podoba mi się, to ładowanie. Sprawny alternator ładuje "dobry" akumulator do 14,3 V, a w Twojej sytuacji jest sporo mniej. Podmień na próbę na sprawny akumulator, aby przekonać się, czy alternator jest sprawny. Jeśli i w tym przypadku będzie się grzał akumulator, to albo alternator do sprawdzenia (może padła któraś z diod) albo akumulator "padaka".
    W akumulatorze obsługowym można poszczególne cele uzupełnić wodą destylowaną.

0
  • #6 19 Cze 2018 19:50
    767667
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 12 Paź 2018 16:18
    Dj Zombie
    Poziom 4  

Winny był i akumulator i alternator, niestety auto trafiło na złom bo podczas jazdy padła cała elektryka.

0