Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen c8 2005r - Po zgaszeniu nie odpala

20 Cze 2018 14:36 714 26
  • Poziom 5  
    Witam jestem tu nowy i nie wiem czy dobrze trafiłem , mianowicie mam citroena c8 2.0 z 2005r a chodzi o to że coś sie z nim dzieje jak sie nagrzeje bo nie chce odpalać i nie ma w ogóle elektryki . Po jakimś czasie załapie albo jak poruszam taką kostką w schowku to wtedy . Ale ostatnio prawie za każdym razem jak go zgaszę . Czy to coś z elektryką ? Proszę o pomoc .
  • Poziom 43  
    No wiadomo że jak"kastka" "wgl" to filtr paliwa.
    Zobacz najpierw czego mi brakuje, czy widzi obroty. Ale skoro pytasz to nie masz czym zobaczyć. Wiec mechanik.
  • Poziom 5  
    @Kkknc był podłączony pod kompa ale błędów nie ma .
  • Poziom 11  
    Podłącz kompa wejdź w parametry rzeczywiste sprawdź czy widać obroty , jakie ciśnienie na listwie w chwili gdy nie pali.
    Wtedy możesz coś stwierdzić.
  • Poziom 5  
    @Teleromeo było to sprawdzane jakieś 2 miesiące temu i było dobrze wszystko. W ogóle w chłodne dni mi się to nie dzieje
  • Poziom 43  
    Nie ma elektryki czyli co??
  • Poziom 5  
    @Andrzej20001 chodzi o to że jak wtedy nie pali to nie ma elektryki tak jakby ją odcieło bo ani szyby nie opuszczę nic . I potem wyskakuje komunikat z immobilizerem ale nie pamiętam co dokładnie pisze , jeszcze wyskakuje "airbag follaut" "passengrr airbag deactivated" potem znikają .
  • Poziom 43  
  • Poziom 5  
    Na początku myślałem że coś z ładowaniem ale sprawdziłem miernikiem i jest w porządku .
  • Poziom 5  
    Widzi ? Tzn ?
  • Poziom 35  
    Wtyczki w schowku to podłączone są do modułu BSI.
    Najlepiej podłączyć pod kompa w momencie kiedy nie odpala. I wtedy czy jest komunikacja, czy widzi parametry, itd.

A czy obroty widzi? Do kompa i w trakcie rozruchu musi pokazać ilość obrotów.
  • Poziom 5  
    Tak samo powiedział mi jeden elektryk żeby właśnie podpiąć pod kompa jak nie będzie palił . A może coś przez tą wtyczkę wariuje bo jak nie pali to poruszam nią i po chwili jest dobrze
  • Poziom 35  
    Która wtyczka? Jaki kolor, jakie zapięcie? Bo wtyczek w module BSI jest z 8.
  • Poziom 5  
    Taka prostokątna z czerwoną wsówką od dołu sporo kabelków jest na niej
  • Poziom 35  
    Wtyczka zielona, szara czy czarna? Typu 1 czy 2?
    Citroen c8 2005r - Po zgaszeniu nie odpala
  • Poziom 5  
    Typ 2 miałem robić zdjęcie dzisiaj i podesłać ale już nie trzeba
  • Poziom 35  
    KOLOR wtyczki, nie zapięcia!!!
    Bo wszystkie wtyczki tego typu mają czerwoną zapinkę.

Nie współpracujesz = nie ma pomocy. Proste i na temat.
  • Poziom 5  
    No wtyczka szary ma kolor
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Wg schematu ta wtyczka odpowiada za komunikację z drzwiami, lewe i prawe. Z modułem poduszek powietrznych (stąd błąd airbag). Złącze komunikacji CAN + zabezpieczenie przez bezpiecznik (skrzynka 12 bezpieczników)
  • Poziom 5  
    Czyli jak to teraz naprawić ? Wystarczy wyczyścić kontaktem ? I jak zdemontować schowek żeby się dostać do do tego ?

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Patryk1233 napisał:
    Wystarczy wyczyścić kontaktem ?

Po pierwsze musisz sprawdzić czy piny nie są skorodowane - zielone.
    Czasami sam kontakt-spray nie wystarczy i trzeba "mechanicznie" usunąć osady ze złącz.
    Sprawdź też, czy któryś "pin" nie jest "zagięty" przez nieprawidłowe mocowanie "kostki" w złączu lub "wsunięty" w "kostkę" (uszkodzony zatrzask pinu).
  • Poziom 5  
    Czyściłem tym kontaktem te piny tylko od tej jednej kostki ale zobaczę co się będzie działo z tym . Jak nie pomoze to oddam do jakiegoś elektryka co się zna na tym . A co do bezpieczników to mają czarny taki nalot i niektóre dało się wyczyścić.
  • Poziom 43  
    Bezpiecznik 40gr, piny widać który nie łączył przeważnie jest szary lub ciemny to samo w kostce. Latarka podświeć sobie. Chyba że jest zimny lut na płycie w środku.
  • Poziom 5  
    Większość mam takich czarnych bezpieczników. Ja myslalem to żeby właśnie wymienić wszystkie . Zimny lut czyli co ?
  • Poziom 5  
    Rozumiem a jeśli jest coś takiego to rozumiem że trzeba by wszystko od nowa ?