Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator GPS dla dziecka, jaki kupić?

Parowy 14 Wrz 2018 09:29 4557 39
 • #32
  franek455
  Poziom 9  
  Też nie mamy problemów z lokalizacją. Jest dokładna, ale jeśli dziecko jest w szkole to ci nie pokaże dokładnie w której jest klasie. Ale już na powietrzu ta lokalizacja jest bardzo dokładna.
 • #33
  Parowy
  Poziom 20  
  Jakie macie karty Sim wsadzone do zegarków? W sensie w jakiej sieci itp?
  Ja na potrzeby festiwalu przełożyłem kartę z syna telefonu, doładowałem za 50 zł i starczyło w zupełności na festiwal i jeszcze sporo zostało, teraz zegarka nie używamy ale w przyszłości kto wie i zastanawiam się, jaka karta będzie najkorzystniejsza :)
 • #34
  bubu1769
  Warunkowo odblokowany
  Ja kupiłem w Orangutanie starter za 5zł (bo miałem go pierwszego po drodze jak szedłem w galerii :D), wyłączyłem wszystkie zbędne usługi, doładowałem za 50zł i aktywowałem ważność konta na rok. Ta ich badziewna aplikacja Mój Orange jest nawet przydatna do nadzoru nad ważnością konta, pozostałą ilością środków oraz transferu.
 • #35
  trombson
  Poziom 12  
  Sama usługa gdzie jest dziecko kosztuje u operatorów 6,15 miesięcznie.
  Drożej jest chyba tylko w Play - przynajmniej jak ostatnio sprawdzałem, to tak było.
  Nie są to drogie tematy.
 • #36
  bubu1769
  Warunkowo odblokowany
  Tylko pytanie czy taka usługa ma w ogóle sens? Jest wiele aplikacji na telefon umożliwiających monitorowanie gdzie znajduje się urządzenie a które wykorzystują jedynie niewielką ilość danych komórkowych, gdzie w dzisiejszych czasach dostaje się parę GB przy każdym doładowaniu bądź co miesiąc, przez samo konto Google można bez problemu namierzyć urządzenie jeśli tylko ma włączonego GPS-a oraz dane pakietowe. Lokalizator w formie zegarka czy też jakiejś przypinki/wisiorka ma tą zaletę że nie rzuca się za bardzo w oczy osobom postronnym i zazwyczaj dziecko za bardzo nie ma się nim jak bawić i ewentualnie wyłączyć. Jedyny minus według mnie to zazwyczaj dość mała bateria i trzeba pamiętać by naładować urządzenie co jakieś 3-4 dni.
 • #37
  fallenang
  Poziom 7  
  A jak smart watch jest tolerowany w szkołach? Bo wiem, że szkoły zabraniają noszenia i używania telefonów na ich terenie. A jak jest z zegarkami tego typu? Patrząc na smartsafe to zegarki mają możliwość dzwonienia jeśli włoży się kartę sim. Więc może to ułatwić kontakt z dzieckiem. Pytanie tylko jak w szkole jest to tolerowane, bo jeśli tu też szkoła stwarza problemy, to zakup takiego zegarka nie ma sensu.
 • #38
  bubu1769
  Warunkowo odblokowany
  Zazwyczaj zegarek z lokalizatorem nie ma w sobie nic czym dziecko mogło by się bawić, a wykonywać i odbierać połączenia może jedynie na predefiniowane numery, więc szkołą nie ma się do czego przyczepić a w razie czego możesz powiedzieć że to ty sobie życzysz żeby dziecko posiadało przy sobie lokalizator.
  Jedyny mankament to taki ze tak jak moja córka czasami chce się popisać zegarkiem przed rówieśnikami i dzwoni niepotrzebnie do mnie czy do żony bądź nieumyślnie wciśnie przycisk SOS, ale to już jest kwestia wytłumaczenia dziecku do czego ten zegarek służy w jakich okolicznościach może z niego dzwonić.
 • #39
  fallenang
  Poziom 7  
  Rozumie, czyli w te modele na smartsafe też trzeba zdefiniować numery, pod jakie zegarek będzie dzwonił i nie ma możliwości by dziecko dzwoniło na inne numery, tak? Na tej stronie też jest jeszcze model wodoodporny, czy ktoś może go ma i może potwierdzić faktycznie odporność? Jeszcze proszę o informacje, czy ja mogę dzwonić do dziecka na ten zegarek?
 • #40
  bubu1769
  Warunkowo odblokowany
  W tym zegarku co ja mam dziecko może dzwonić oraz odbierać rozmowy tylko od numerów zdefiniowanych z poziomu aplikacji rodzica.
  Jest też taka opcja że z poziomu aplikacji możemy wybrać funkcje zadzwonienia zegarka dziecka do nas ale z wyłączonym głośnikiem więc tylko my słyszymy co się dzieje wokół zegarka.