Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lokalizator GPS dla dziecka, jaki kupić?

20 Cze 2018 22:20 7077 42
  • Poziom 21  
    Czołem Koledzy i Koleżanki :)

Wybieram się z synem na dosyć duży festiwal, poza identyfikatorem z nr tel itp. chciałbym go (syna) zabezpieczyć odbiornikiem (lokalizatorem) GPS.

Doświadczenia z takimi gadżetami nie mam żadnego, trochę poczytałem w internetach ale ogólny obraz jaki mi się wyłonił, to marketingowy bełkot.

I tutaj prośba do Was :D podzielcie się doświadczeniem z tego typu urządzeniami lub po prostu doradźcie który spełni moje oczekiwania.

Zależy mi na:
    - wbudowanym odbiorniku GPS
    - możliwości wykonania połączenia SOS
    - jak największej dokładności (byłoby miło poniżej 5 metrów)
    - prostej obsłudze aplikacji
    - rozmiarach pozwalających na powieszenie na szyi siedmiolatka

Z pośród wspomnianego bełkotu, wyłoniłem takiegoż kandydata:

https://abc-rc.pl/lokalizator-tk102b-www

Dobry wybór?

Dziękuję z góry za pomoc i do zobaczenia na festiwalu ;)
  • Play InternetPlay Internet
  • Warunkowo odblokowany
    A nie lepiej coś w formie zegarka na rękę? Moja 7 letnia córka ma właśnie taki i jest dość wygodny w użytkowaniu, możliwość kontaktu telefonicznego w obie strony, dokładność nie najgorsza i wygląda dość niepozorne.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 21  
    A może i lepiej, dlatego pytam :)

Myślałem o takim ustrojstwie w formie zegarka ale wydaje mi się że mógłby się zsunąć, nie ma obaw o to?

Podałbyś nazwę to poczytam.
  • Warunkowo odblokowany
    Ja mam Forever KW-100, szału niema ale swoją rolę spełnia. W instrukcji zalecaja do tego darmowy program SeTracker, wszystko idzie w nim zrobić ale mi osobiście nie podoba się wizualnie dlatego używam KidControl w pełnej płatnej wersji, co prawda niema jeszcze funkcji chatu głosowego poprzez internet ale ponoć mają to wprowadzić, ogumienia większość programów albo jest zawalona reklamami albo płatna, ja wybrałem opcje jednorazowej opłaty zamiast subskrypcji. Co do możliwości zsunięcia się to raczej jest ona nikła, bransoletka zegarka jest silikonowa zapinana w tradycyjny sposób i przy prawidłowym zapięciu niema prawa spaść.
  • Poziom 21  
    bubu1769 napisał:
    ...szału niema...

Rozwiń myśl proszę :)

Czego mu brakuje w porównaniu do innych?
  • Warunkowo odblokowany
    Monochromatyczny wyświetlacz, jasność ekranu nie powala ale jest jakoś widoczna, GPS działa głównie na zewnątrz i czasami jak jest w budynku trzeba chwilę poczekać aż zalapie sieć.
  • Poziom 21  
    Dzięki kolego Bubu1769 za zainteresowanie :)

A co sądzisz o tym urządzeniu?
    https://notione.com/

Znajomy mi to polecił ale jakoś tak mi nie pasuje, musi być w pobliżu iluś tam użytkowników z zainstalowaną aplikacją, włączonym BT, GPS i diabli wiedzą co jeszcze.
    Dobrze myślę?

No i ja też muszę mieć włączony BT, a na festiwalu raczej baterie się oszczędza :)
  • Warunkowo odblokowany
    Tak jak sadzisz, ten lokalizator jest zależny od ilości użytkowników z aktywną aplikacja w okolicy, plus po jego stronie że może działać trochę lepiej w budynkach. Ja właśnie jestem po wakacjach i powiem szczerze że zegarek spełnił moje oczekiwania, dokładność na zewnątrz jast bardzo dobra rzędu 1-2m niestety po wejściu do budynków pokazuje lokalizację w obrębie najbliższego nadajnika GSM co czasami jest bardzo dalekie od rzeczywistej lokalizacji. Moim zdaniem w twoim przypadku biorąc pod uwagę że jedziesz na festiwal na otwartym powietrzu to lepiej by się sprawdził właśnie taki gadżet z własną kartą SIM i GPS-em ponieważ ma on możliwość komunikacji w obie strony.
  • Poziom 11  
    kiedyś przeglądałem na stronie empiku może coś Ci się przyda:
    http://www.empik.com/smartwatch-garett-smart-garett,p1120355940,elektronika-p

http://www.empik.com/smartwatch-garett-kids-4,p1167781025,elektronika-p

http://www.empik.com/smartwatch-garett-kids-5-garett,p1203447409,elektronika-p

nie jest o drogie ale osobiście zwracał bym uwagę na opinie , ponieważ bezpieczeństwo dziecka najważniejsze a dzieci potrafią narobić problemów (wiem po moim 5 latku i siostry )
  • Poziom 21  
    Dzięki kolego Mirku :)

Ten drugi link fajny ale w recenzji jest duży minus - dokładność GPS 200 m :/
    W mieście to jest dużo a co dopiero na festiwalu.
    Na tym chyba najbardziej mi zależy.

Ostatni link też by pasował ale z kolei brak jakiejkolwiek opinii, poszukam jeszcze w necie, może coś o nim znajdę.
  • Poziom 21  
    Siemanejro :)

Zdecydowałem się na zakup gadżetu poleconego przez kolegę Bubu, dzisiaj w końcu dotarł.
    Wygląda sympatycznie, wyświetlacz rzeczywiście nie powala ale wystarcza, aplikację SeTracker zainstalowałem, zgrałem z zegarkiem i pierwszy zonk. Na chwile się połączył bo czas i data się ustawiły i to by było na tyle, nic więcej nie chce się ustawić, pokazuje komunikat że urządzenie nie jest w sieci, chciałem wyłączyć/zrestartować ale taka opcja jest wyłącznie z poziomu aplikacji a przecież URZĄDZENIE NIE JEST W SIECI!!!

Do zegarka wsadziłem sima z telefonu młodego i doładowałem za 50 zł, chyba mało prawdopodobne żeby zeżarło już całość?

Jutro dalszy ciąg walki, w najgorszym wypadku przywiąże Go na długiej smyczy, trochę się może ludziska będą potykać ale bynajmniej się nie zgubi :D
  • Warunkowo odblokowany
    Wypróbuj darmową wersję aplikacji KidControl , być morze będzie lepiej działała. Niestety ale zegarek można zsynchronizować jedynie z jedną aplikacją więc cała procedure będziesz musiał przeprowadzić za każdym razem od nowa.
  • Moderator - GSM
    Parowy napisał:
    Zależy mi na:
    - wbudowanym nadajniku GPS

Nie należy mylić odbiorników GPS z nadajnikami GPS. Nadajników jest bardzo niewiele i są one umieszczone na satelitach.
    Zapoznaj się z tym : https://ikol.pl/lokalizator-gps/pl/lokalizator-gps-okiem-technika.html

Związku z tym proszę poprawić swój pierwszy post bo wprowadza w błąd innych.
  • Poziom 21  
    Dziękuję za zwrócenie uwagi, drobny szczegół ale robi sporą różnicę, może dlatego tylko dwie osoby odpowiedziały w temacie? ;)

Poprawione.

Dodano po 4 [godziny] 50 [minuty]:

Już nie jest mi do śmiechu, przegrałem walkę:/

Próbowałem na różne sposoby, zainstalowałem aplikację dokładnie taką jaka miała być,wysyłałem smsy konfiguracyjne zgodnie z instrukcją i jedyny odzew to możliwość wyłączenia urządzenia przyciskiem oraz sms zwrotny z urządzenia, który nic mi nie mówi i którego w sumie nie powinno być :/

Pass
  • Poziom 21  
    Tej nie, daj mi 15 min, zaraz sprawdzę

Dodano po 36 [minuty]:

Sprawdziłem i lipa, plus jest taki że ustawiła się data zgodna z naszą strefą czasową i przyszedł sms taki jaki miał przyjść wcześniej, jak miałem SeTracker. Tak jak by dobrał się trochę do ustawień zegarka ale nie do końca.
    Po trzech próbach zrezygnowałem.

Pewien nie jestem jednego, czy sim młodego obsługuje 2G, o to między innymi pytał KidControl, jak to sprawdzić?

Dodano po 18 [minuty]:

Chwila, coś działa :)

Dodano po 2 [godziny] 52 [minuty]:

Bubu1769 całuję po stopach, czyszczę buty i w ogóle stawiam pi...cie :D
    Zapraszam w odwiedziny do K. Nad Odrą w przyszłym tygodniu, pole Malinowskiego jest nasze ;)

Działa jak ta lala!! :)
    Uratowałeś mi skórę, w oczach Małżonki nadal jestem mężczyzną :D

Ciekawe, że aplikacja polecona w instrukcji nie chciała działać ni w ząb, za to KidControl zrobiło wszystko samo, wpisałem tylko numer telefonu syna a resztą zajęła się aplikacja, nawet kiedy myślałem że nic z tego nie będzie. Po trzech nieudanych próbach połączenia się z ustawieniami zegarka zrezygnowałem. W trakcie pisania tutaj że lipa, pojawił się komunikat z aplikacji, nie pamiętam już jaki.
    Później było już tylko lepiej :)

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam :)
  • Warunkowo odblokowany
    U mnie na obu aplikacjach wszystko w miarę działało ale chyba wlasnie na SeTrackerze były lekkie zgrzyty z łącznością. KidControl urzywasz głównie ze względu na wygląd i łatwość obsługi chociaż trochę brakuje tej funkcji chatu, ale może niedługo ja dodadzą. W każdym bądź razie cieszę się że udało ci się dojść z tym do ładu.
  • Poziom 21  
    Byłem, używałem i polecam :)

Zegarek sprawdził się wyśmienicie, nie było w prawdzie okazji żeby użyć go do zlokalizowania syna, w sensie że się nie zgubił :) ale sprawdzałem nasze położenie co jakiś czas, dokładność baaaardzo zadowalająca.
    Bateria też dobrze trzymała, spokojnie dwa dni bez ładowania, co jest jak dla mnie wystarczające.

Ciut gorzej z aplikacją, oczywiście o niebo lepsza o tej pierwszej ale w wersji darmowej z reklamami trochę wariowała, możliwe że płatna wersja byłaby bardziej stabilna ale nie miałem aż takiej potrzeby sprawdzenia tego :)

Reasumując - mogę śmiało polecić :)

Dziekuję jeszcze raz i pozdrawiam
    Andrzej!!! ;)
  • Poziom 33  
    Mam pytanie. Czy to o czym jest dyskusja, to odbiornik GPS z przesyłem danych o lokalizacji za pomocą GSM, czy raczej lokalizator GSM ?
  • Poziom 12  
    U nas Locon i jak na razie sprawuje się idealnie w przypadku naszego dziecka.
    Tak z ważnych funkcji z naszej perspektywy to na pewno przycisk SOS, powiadomienie o słabej baterii, bezpieczne strefy i powiadomienie o zdjęciu zegarka.
    Coś konkretnego wam się jeszcze przydaje?
  • Poziom 21  
    Ja akurat używałem głównie jako lokalizatora i z tej funkcji jestem zadowolony, chociaż sprawdził się też jako telefon :)

A jeszcze a propos:
    jaszczur1111 napisał:
    czy raczej lokalizator GSM ?

Jak zegarek nie miał w zasięgu nadajnika GPS, to pokazywał komunikat NO GPS, ale lokalizacje mniej dokładną wskazywał (jak mniemam po nadajnikach GSM), czyli po trochu jest też lokalizatorem GSM :)
  • Poziom 12  
    W mieście nie mieliśmy żadnych problemów z tematem zasięgu.
    Miałeś go w mieście? U nas lokalizacja dotyczy tak naprawdę niewielkiego odcinka pomiędzy szkołą, a mieszkaniem.
    I tutaj żadnych komplikacji nie ma.
  • Poziom 21  
    Hmm dokładnie nie pamiętam ale raczej miał, coś kojarzę że jak stał blisko budynku czterokondygnacyjnego to było NO GPS, poza tym był i to zadowalająco dokładny.
  • Poziom 9  
    Też nie mamy problemów z lokalizacją. Jest dokładna, ale jeśli dziecko jest w szkole to ci nie pokaże dokładnie w której jest klasie. Ale już na powietrzu ta lokalizacja jest bardzo dokładna.
  • Warunkowo odblokowany
    To normalne że jak zegarek nie łapie sygnału GPS to pokazuje lokalizację nadajnika z którego łapie sygnał GPRS. Jakby była w nich jeszcze możliwość określania pozycji na podstawie sygnału Wi-Fi to dokładność podczas pobytu w budynkach znacznie by wzrosła.
  • Poziom 12  
    I tak jest dobrze. U nas głównie chodzi o to, żeby było widać, co się dzieje z dzieckiem na powietrzu.
    Bo jeśli jest gdziekolwiek w domu, to pod kontrolą.