Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Airbag peugeot 307 CC 2005r

bartek3010 20 Cze 2018 23:33 285 3
  • #1 20 Cze 2018 23:33
    bartek3010
    Poziom 10  

Witam.
    Postanowiłem napisać temat bo nie znalazłem odpowiedzi na mój problem z peugeot 307 CC.
    Od kilku miesięcy pojawiła ma się pomarańczowa kontrolka na desce rozdzielczej AIRBAG i na komputerze pokładowym również błąd air bag fault. Mechanik stwierdził że to taśma pod kierownicą. Nie wymieniłem tej taśmy i teraz na dniach zapaliła mi się druga kontrolka air bag ( pasażera ) i przestał mi działać centralny zamek z pilota w dodatku gdy otwieram go z kluczyka to załącza mi się alarm ... Auto było podłączone do komputera gdzie wykazało trzy błędy (niestety nie pamięta dokładnie kodów ) ale mechanik mówił, że błąd łączności centralnego zamka z BSI , błąd łączności BSI z poduszka powietrzna i jakis jeden błąd związany z poduszką powietrzna ale nie pamiętam ..
    Auto stoi u mechanika ale on sam nie wie czy ogarnie temat bo myśli że to grubsza sprawa.
    Czy ktoś miał podobny problem lub ktoś wie jak usunąć usterkę ? Czy te błędy sa jakoś powiązane ze sobą ?
    Bardzo dziękuję za każdą podpowiedź ..

0 3
  • #2 21 Cze 2018 05:32
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Odczytaj i wstaw błędy. Często pada COM w tych autach.

2
  • #3 09 Lip 2018 23:51
    bartek3010
    Poziom 10  

Witam panowie ponownie :/
    Auto stało dwa tygodnie u mechanika i niestety problem nie rozwiązany :/
    Sprawdził komputer BSI i jest czysty, nie zalany (tak stwierdził) , Przeszukał wszystkie kostki od poduszek i jest ok .
    Jak powiązać tedwa problemy które pokazały się w tym samym czasie czyli błąd poduszek i niedziałający centralny zamek (drugi kluczyk tak samo się zachowuje ) . Rozpisze może problem z centralnym zamkiem, mianowicie działa po wyjściu z auta przez około 5 minut ( mogę go zamknąć i otworzyć z kluczyka ) , po upływie 5 min nie działa :o jakby może tracił pamięć komputer ...? Gdzie szukać problemu :/

0
  • Pomocny post
    #4 10 Lip 2018 05:31
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Musisz zrobić diagnostykę ponownie i podać nam błędy bo inaczej nikt Ci nie pomoże.

0