Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault magnum 480dxi 2005r

marcineq15 21 Cze 2018 08:44 231 6
  • #1 21 Cze 2018 08:44
    marcineq15
    Poziom 4  

Witam
    Mam pytanie może jest tu ktoś co jest mi w stanie pomóc 😊

Problem jest następujący : auto jedzie chodzi bezbłędnie ale jak jest troszkę górki albo miasto to już temperatura podnosi się jak to mówię stan podgoraczkowy. Czy to może być wina termostatu? Mógłby ktoś podpowiedzieć gdzie on się znajduje czy warto to robić samemu?
    Dodam że chłodnica była przedmuchiwana
    Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

0 6
  • #2 21 Cze 2018 10:57
    Marek39
    Poziom 13  

jak dla mnie to masz objawy na ubytek płynu lub zapowietrzony układ chłodniczy

0
  • #3 21 Cze 2018 11:56
    marcineq15
    Poziom 4  

Marek39 napisał:
    jak dla mnie to masz objawy na ubytek płynu lub zapowietrzony układ chłodniczy
    może specjalista nie jestem więc się dopytalem kolegi co siedzi w tych magnumkach i mówi że nic nie trzeba odpowietrzac Po wymianie płynu jeździła przez 2 tyg i nagle znikło z zbiorniczka dolalem 5 l i już 2 msc jak jeżdżę i nie znika płyn. Dodam że chłodnica robi się cała gorąca

0
  • Pomocny post
    #4 21 Cze 2018 17:36
    stanisławpiotr
    Poziom 25  

Sprawdź czy lamele chłodnic nie są pogięte i czy jest czysto między chłodnicami jak i w lamelach. Jeżeli przez trzy chłodnice powietrze będzie miało utrudniony przepływ to musisz je wymontować i wypłukać lamele najlepiej gorącą wodą z środkiem do grilla.

0
  • #5 21 Cze 2018 18:03
    marcineq15
    Poziom 4  

Tak właśnie teraz dopatrzalem że trochę brudna jest można umyć od przodu auta spsikujac wcześniej płynem do mycia silników i wężem ogrodowym z bieżącą wodą (trzeba wymontowac)?

0
  • Pomocny post
    #6 21 Cze 2018 21:13
    piotr budzowski
    Poziom 23  

Ja chłodnice wymontowuje i polewam elektrolitem czeka 10 minut i spłukuje wodom wszystkie zabrudzenia organiczne są zjedzone przez kwas i chłodnica jest czysta.
    Ale zacznij od termostatu bo mniej roboty , termostat znajduje się nad kompresorem przy kolektorze wydechowym w silniku d12

0
  • #7 21 Cze 2018 21:17
    marcineq15
    Poziom 4  

Dzięki panowie za pomoc napewno będę działać pozdrawiam 😊

0