Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po wymianie procesora komputer się zacina na dobre.

21 Cze 2018 15:08 204 3
  • Poziom 8  
    Witam! Jestem posiadaczem nowego procesora AMD fx-8350 black edition. Zakupiłem go wczoraj, starannie usunąłem stary procesor i naniosłem na nowy pastę. Byłem wesoły, że mogę wreszcie używać kompa z czymś lepszym, bo stary procek nie doganiał mi grafiki i były okropne spadki fps. Ale nie o tym mowa. Uradowany ja włączam sobie grę, gram sobie jakieś 5 minut, nagle zwiecha i nie mogę zrobić totalnie NIC - ctrl + alt + del nie działa - totalnie obraz zawieszony 0 dźwięku, a po wyłączeniu kompa z zasilania muszę to robić 3 razy, bo dźwięku biosu nie ma i ekran czarny... A wstawiam sobie starego procka i wszystko śmiga (oczywiście standard ze spadkami klatek z kosmosu). Zasilacz mam dobry, nie ma go na czarnej liście i generuje on 500w mocy, co myślę, że wystarczy, ponieważ kumpel złożył peceta do grania z mocnymi podzespołami i wystarczy mu 450 przy dobrym secie. Więc tak, po czego stronie może stać wina? Dodam, że latają mi takie mało widoczne czarne fałdy po monitorze, a gdy podpinam stary to tego nie ma... Większość może napisać, że uszkodzony moduł graficzny, grafika do wymiany itd. Moja karta graficzna ma prawie 2 lata i nie sądzę, aby to była jej wina, skoro wsadzając stary procesor wszystko chodzi dobrze. Zasilacz też jest mocną jednostką, więc też raczej nie. Może to być wina płyty głównej? W internecie piszą, że chipset obsługuje chyba tylko do 95W, a tutaj niestety procesora TPW wynosi CHYBA 120..

Moje specyfikacje:
    - Amd fx 8350 8x 4.0gHz
    - Gigabyte Nvidia GeForce 750 (bez TI, bez OC, zwykła 750tka)
    - asrock 960gm-gs3 fx (płyta główna)
    - Ram 2x4gb (8gb)
    - Zasilacz IARENA 500w
    - Dysk jakaś tam toshiba 1TB (wsadzany 2-3 miesiące temu)

Nigdy ta strona mnie nie zawiodła, więc liczę, że tym razem też ktoś mi pomoże, bo nie mam na tyle funduszy, żeby wymieniać wszystko po kolei, a jeszcze dodam, że kilka lat temu moja stara płyta główna uległa spaleniu poprzez gorszy zasilacz i w serwisie wymienili mi na tą, co mam teraz i były mocne problemy z kompatybilnością już na samym starcie.
  • Poziom 8  
    iron64 napisał:
    Zaktualizuj bios używając starego cpu.
    Zmartwię cię zasilacz jest zupełnie przeciętny, faktem jest że powinien wystarczyć jeśli jest sprawny.
    Problemem może być TDP i pewnie jest, ale zaktualizuj bios na początek.
    https://asrock.com/mb/AMD/960GM-GS3%20FX/index.asp#CPU
    https://asrock.com/mb/AMD/960GM-GS3%20FX/index.asp#BIOS

Przepraszam, że tak zapytam, ale jestem zielony w tych tematach :) Które z tej listy powinienem wybrać, bo się pogubiłem? :)
  • Spec Overclocking
    No przecież najnowszy masz wybrać. Był update microkodów i może to by ci pomogło. A pierwszy link to lista obsługiwanych cpu i twojego tam nie ma.