Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] citroen c3 1124cm 44kw 2012r - silnik kolizyjny czy nie kolizyjny? citroen c3

21 Cze 2018 20:40 399 4
  • Poziom 2  
    Mam mały problem wczoraj przestawił się mi pasek rozrządu. Dokładnie zerwało się kilka zębów. Na początku myślałem ze to rozrusznik wo jak próbowałem zakręcić to dawało dźwięk jak by rozrusznik miał za mało mocy, więc spróbowałem go odpalić na hol ale to nic nie dało. Po zawiezieniu do mechanika okazało się ze to rozrząd chociaż pasek był napięty i po ruszeniu go w prawo on wskoczył na swoje miejsce. Tylko pytanie takie czy nic nie uszkodziło się w silniku? Proszę o poradę z góry dziękuje.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Silnik kolizyjny.

emil_z_pl napisał:
    tylko pytanie takie czy nic nie uszkodziło się w silniku?

Mało prawdopodobne tym bardziej jak go na hol brałeś.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Tak z ciekawości: ile lat miał pasek rozrządu lub ile km zrobiłeś na nim.
    Może któraś z rolek lub pompa wodna uległa awarii, co doprowadziło do uszkodzenia paska, tym samym rozrządu. Popełniłeś błąd holując auto i pewnie "dobiłeś" silnik.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    emil_z_pl napisał:
    Tylko pytanie takie czy nic nie uszkodziło się w silniku? Proszę o poradę z góry dziękuje.

Nie wiem jaka jest cena wymiany napędu rozrządu w tym silniku, ale jeśli dużo mniejsza niż remont głowicy/wymiana silnika to założyć i:
    1. Pokręcić ręcznie wałem czy nie ma oporów.
    2. Jak jest ok, pomierzyć kompresję.
    3. Jako kompresja to spróbować odpalić.
    W innym wypadku remont głowicy - a jakie są uszkodzenia to będzie widać dopiero po jej zdjęciu.
  • Poziom 2  
    Silnik kolizyjny.zawór wbił się w tłok,zrobiły się luzy na szklankach.przy czym głowica pękła więc z mojego silnika został tylko dobry blok.Z góry dziękuje za podpowiedzi.