Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Redmi Note 4 detektor wilgoci

21 Cze 2018 22:36 609 4
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Witam,

  Posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 4, 2 tygodnie temu telefon zaczął się mocno grzać w górnej części po czym zgasł ekran i telefon wyłączył się, w obecnej chwili nie włącza się, a po podłączeniu do ładowarki mruga czerwona dioda.

  Telefon ma niecałe pół roku, poszedł na gwarancję, przyszedł z adnotacją że detektor wilgoci wskazuje na kontakt telefonu z wodą (zabarwiony na różowo) odrzucenie gwarancji.
  Gdzie w tym telefonie znajduje się ten detektor wilgoci, pod tylną obudową w okolicach gniazda sim znalazłem białą okrągłą naklejkę (średnica 3mm), druga jest pod górną ramką w okolicach głośnika. Głębiej raczej serwis nie zaglądał bo jest plomba MI na śrubie.

  Są jeszcze gdzieś detektory zalania?
 • Moderator - GSM
  Na baterii powinien być.
 • Pomocny post
  Spec od GSM
  Dwa wskaźniki wilgoci masz na płycie głównej telefonu (jeden przy złączu sim a drugi przy złączu słuchawkowym) oraz trzeci jest na dolnej płytce ładowania w rejonie złącza ładowania.
  Opisane objawy wskazują na uszkodzenie układu ładownia lub układu podświetlania bardzo częste usterki w tym modelu telefonu.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Po podpięciu pod ładowarkę czerwona dioda mrugała, po jakimś czasie zaświeciła zielona, telefon nagrzał się w okolicach czytnika linii papilarnych. Telefon włączył się ekran podświetlił się na kilka sekund po starcie i zgasł, telefon chyba uruchomił się bo zalogował się do sieci wifi, ale ekran czarny.
 • Spec od GSM
  Podświetlanie uszkodzone tak jak pisałem częsta usterka tego modelu.