Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xiaomi Redmi Note 4 detektor wilgoci

21 Cze 2018 22:36 609 4
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Witam,

Posiadam telefon Xiaomi Redmi Note 4, 2 tygodnie temu telefon zaczął się mocno grzać w górnej części po czym zgasł ekran i telefon wyłączył się, w obecnej chwili nie włącza się, a po podłączeniu do ładowarki mruga czerwona dioda.

Telefon ma niecałe pół roku, poszedł na gwarancję, przyszedł z adnotacją że detektor wilgoci wskazuje na kontakt telefonu z wodą (zabarwiony na różowo) odrzucenie gwarancji.
    Gdzie w tym telefonie znajduje się ten detektor wilgoci, pod tylną obudową w okolicach gniazda sim znalazłem białą okrągłą naklejkę (średnica 3mm), druga jest pod górną ramką w okolicach głośnika. Głębiej raczej serwis nie zaglądał bo jest plomba MI na śrubie.

Są jeszcze gdzieś detektory zalania?
  • Moderator - GSM
    Na baterii powinien być.
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Dwa wskaźniki wilgoci masz na płycie głównej telefonu (jeden przy złączu sim a drugi przy złączu słuchawkowym) oraz trzeci jest na dolnej płytce ładowania w rejonie złącza ładowania.
    Opisane objawy wskazują na uszkodzenie układu ładownia lub układu podświetlania bardzo częste usterki w tym modelu telefonu.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Po podpięciu pod ładowarkę czerwona dioda mrugała, po jakimś czasie zaświeciła zielona, telefon nagrzał się w okolicach czytnika linii papilarnych. Telefon włączył się ekran podświetlił się na kilka sekund po starcie i zgasł, telefon chyba uruchomił się bo zalogował się do sieci wifi, ale ekran czarny.
  • Spec od GSM
    Podświetlanie uszkodzone tak jak pisałem częsta usterka tego modelu.