Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.4 i C14NZ - Brak mocy przy ruszaniu szarpie i przerywa

22 Cze 2018 07:58 978 8
  • Poziom 5  
    Witam mam problem z moją corsa rok 1994 silnik 1.4i c14nz tak jak w opisie. otóż nie mam pojecia co jej jest mianowicie gdy go odpalam nieraz ma tak ze na 2-3 sek nie wejdzie na wlasciwe swoje obroty i potem juz normalnie rowno pracuje problem zaczyna się gdy np chce ruszac wciskam sprzęgło 1 bieg puszam sprzęgło(łapie dobrze) z poczatku rusza i gdy sie toczy np bez gazu nawet z gorki przy próbie calkowitego puszczenia sprzegla corsa zaczyna szarpać i zgasnie. Tak samo jest tez jak dodaje gazu nie ma wgl siły ruszyć dynamicznie raz przytrzymalem ją do 5 tys obr i chcialem z miejsca ruszyć przy takich obortach ona powinna kołami mielić a corsa zupelnie nic. :( zczytalem kody bledow dzieki miganiu kontrolki chceck poprzez zworke i wyszedl blad 35 silnik krokowy zbyt mala liczba kroków. Czy to cos z krokowcem ? Prosze o pomoc walczę z tym samochodem juz tydzien prawie i nie wiem co jest a bardz9 go potrzebuję. Bede wdzięczny za każdą wskazówkę
  • Poziom 43  
    Sprawdz przewód gumowy od map-a. Opel Corsa B 1.4 i C14NZ - Brak mocy przy ruszaniu szarpie i przerywa
    ew rurkę od serwa do kolektora ssącego. Na wstecznym to samo?
  • Poziom 5  
    andrzej20001 napisał:
    Sprawdz przewód gumowy od map-a. Opel Corsa B 1.4 i C14NZ - Brak mocy przy ruszaniu szarpie i przerywa
    ew rurkę od serwa do kolektora ssącego. Na wstecznym to samo?

Rurka od serwa przykrecona no i na wstecznym to samo. Dodam jeszcze ze przy uszczelce glowicy koło czwartej świecy delikatnie widać olej czy moze uszczelka pod głowicą? I tez nie ma mocy? Bo jak chodzi na wolnych obrotach to na gaz reaguje bez problemu
  • Poziom 35  
    Witam. Do sprawdzenia wszystkie podciśnienia. Takie objawy może też powodować czujnik położenia przepustnicy. To potencjometr który lubi się wytrzeć.
  • Poziom 5  
    rnb_bolii napisał:
    Witam. Do sprawdzenia wszystkie podciśnienia. Takie objawy może też powodować czujnik położenia przepustnicy. To potencjometr który lubi się wytrzeć.

Czujnik położenia przepustnicy jest pod tą plastikową osłoną od przepustnicy czy sie mylę?
  • Poziom 5  
    Podcisnienia wszystkie są podłączone
  • Poziom 35  
    Podłączone mogą być, ale ich szczelność zwłaszcza te kątowe gumowe złączki. Czujnik nie jest drogi.
  • Poziom 5  
    Dziś przełożyłem sobie ten czujnik położenia przepustnicy i jest teoche lepiej bo na wstecznym juz normalnie jedzie i nie szarpie tylko jak do przodu przy ruszaniu to z 3 4 razy szarpnie i wydaje mi sie jakby strzelał z przepustnicy albo spod niej bo strzela przy dodawaniu gazu dopiero na 4 biegu wszystko jest w normie nic sie nie dzieje