Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lg G4 bootloop, ing. cieczy - telefon niezalany, wilgoć przy gniazdku

MarioSSWRC 22 Jun 2018 13:57 612 2
 • #1
  MarioSSWRC
  Level 11  
  WItam,

  Mój lg g4 po półtora roku użytkowania padł. Zaczął się restartować. Wysłany do serwisu - odmowa ze względu na ingerencję cieczy. Telefon nie był zamoczony więc musiała ta wilgoć jakoś wejść przypadkowo. Dwa pytania:

  - Czy da się coś z tym zrobić w warunkach domowych ( chodzi mi o ślad na tej złotej tasiemce)
  - Czy ta wilgoć mogła powstać z mojej winy jeśli nie był tel zamoczony?
  - Czy ta wilgoć jest przyczyną bootloopa czy jednak z powodu usterki fabrycznej?

  Obecnie telefon podłączony do oryginalnej ładowarki bardzo długo ładuje ( w 10 minut 5% ) po czym pojawia się na dość długo ekran powitalny i bootloop.


  Lg G4 bootloop, ing. cieczy - telefon niezalany, wilgoć przy gniazdkuLg G4 bootloop, ing. cieczy - telefon niezalany, wilgoć przy gniazdku
 • #2
  R3P3L
  Level 9  
  - w warunkach domowych owszem można to zrobić, kup spiritus i szczoteczkę i dokładnie wyczyść tym płytę i zalane miejsca(uważaj na mikrofon i sensor).
  - tak mogłeś tego nawet nie zauważyć, wgl nie rozumiem pytania.
  - możliwe.
 • #3
  MarioSSWRC
  Level 11  
  Doprecyzuję:

  1. Nieważne czy w domowych czy w serwisie. Chodzi o to czy da się te ślady usunąć i czy (jeśli przyczyną jest ta wilgoć) wtedy telefon ma szansę działać czy nawet wyczyszczenie śladów nic nie pomoże i jedynym ratunkiem wymiana tej tasiemki (da się) lub całej płyty.

  2. Jeśli nie zamoczyłem telefonu to czy luźne spasowanie komponentów w telefonie mogło przyczynić się do zawilgocenia czy po prostu w tym miejscu o wilgoć nietrudno?

  3. Czy każdy lg g4 jest narażony na bootloopa? Czy tylko konkretne partie?

  Aktualizacja: Wczoraj grzałem suszarką zalany element przez 2-3 minuty. Nic to nie dało ale dziś telefon ożył na dłuższą chwilę. Doładował baterię do 30% więc postanowiłem to wykorzystać i sprawdzić wi-fi lub cokolwiek. Po kilkunastu chwilach ekran się "zmroził" i bootloop again...

  Kolejna aktualizacja: telefon zaczął działać. Na razie bez karty sim. Uruchomiłem wi-fi pobrał aktualizacje androida, programów, aplikacji. Pracuje stabilnie. Przy robieniu zdjęć, przeglądaniu kontaktów.

  Czy wysuszenie tej wilgoci mogło pomóc? Czy to tylko chwilowa radość?

  Jak sprawdzić tel pod kątem bootloopa? Jakaś wymagająca gra, kręcenie lub nagrywanie filmu. Czy nie ma reguły i może paść na każdej czynności?