Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y510P - Migający, zacinający się obraz na obu kartach graficznych.

22 Cze 2018 15:12 234 4
  • Poziom 17  
    Witam. Mam pewien problem z laptopem Lenovo Y510P. Posiada on zintegrowaną kartę grafiki Intel + Geforce GT 755m. Laptopa posiadam około 4 lata, opisywany problem występował od około 2 lat, ale bardzo sporadycznie. Zdarzało się to może parę dni w roku. Ostatnio jest coraz gorzej. Co ciekawe laptop ma dni gdy wszystko jest wręcz idealnie. Najlepiej problem przedstawi filmik, który nagrałem. Oprócz tego zdarzają się małe problemy z kolorami- na kolorze szarym zdarzają się dziwne zielone paski. W tym wypadku pomaga ruszenie ekranem, więc prawdopodobnie problem z taśmą. Nie jest to jednak uciążliwe. Jednak problem widoczny na filmiku jest bardzo uciążliwy. Występuje on na obu kartach graficznych, na drugim systemie (Linuxie) również. Nie widać tego podczas filmiku, ale oglądając film czy jakąkolwiek animację całość działa poklatkowo, obraz mocno się zacina (podczas migania obrazu oczywiście, normalnie jest w porządku). Czy ma ktoś pomysł co jest problemem? Czyżby matryca do wymiany? Dodam że laptop nigdy nie był uszkodzony, był czyszczony, termopady wymieniane, więc konserwacja jest w porządku. Na problem dosyć długo pomagało chwilowe odłączenia laptopa od prądu i podłączenie. Sytuacja powtarza się na baterii bez zasilania, na baterii z zasilaniem czy też bez baterii. Jakiekolwiek ruszanie ekranem nic nie daje. Mam wrażenie, że manipulacja jasnością ekranu również krótkotrwale problem eliminuje.

• Poziom 17  
    Dzięki za odpowiedź. Jakieś wskazówki jak sprawdzić czy taśma jest uszkodzona? Po prostu rozbiórka laptopa? Zastanawiam się po prostu czy dam radę sobie sam z tym poradzić czy oddać laptopa do serwisu.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Trzeba go rozłożyć i dobrać się do taśmy (wystarczy trochę nią poruszać, szczególnie w miejscach przy zawiasach, tam najczęściej się przerywa), dobrze też mieć matrycę do sprawdzenia, jeżeli nie czujesz się na siłach to lepiej oddać go do serwisu.
  • Poziom 17  
    Dodam, że sprawdziłem właśnie na drugim monitorze i tam wszystko jest w porządku. Zostaje więc wizyta w serwisie. Dzięki za rady.

@EDIT:
    Druga sprawa- podczas "migotania" wyraźnie słyszę jakby piszczenie w rytm migotania przy dole ekranu/zawiasach. Nie wiem, czy dzięki temu któreś z rozwiązań (matryca/taśma) wydaje się bardziej prawdopodobne.