Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 42PFL5604H/12 - czarny pasek na ekranie/przyciemnienie obrazu.

22 Jun 2018 18:40 720 8
 • Level 4  
  Witam. Ostatnio zakupiłem używany telewizor Philips 42PFL5604H/12. Po przyjeździe do domu i po podłączeniu zauważyłem czarny pasek tak jak na zdjęciu. Pod paskiem ekran jest jaśniejszy, a od paska w górę zaczyna się ściemniać. Nasycenia też nie mogę ustawić, bo funkcja jest niedostępna. Jestem zielony w temacie telewizorów i proszę o jakąś podpowiedź - co może być przyczyną tego problemu? Matryca jest nieuszkodzona.
  Philips 42PFL5604H/12 - czarny pasek na ekranie/przyciemnienie obrazu.
 • Helpful post
  Level 29  
  Wygląda na to, że jedna ze świetlówek, od podświetlenia matrycy ma już słabą emisję lub już w ogóle nie świeci (trochę to dziwne bo powinno zadziałać zabezpieczenie)
 • Level 4  
  JEDD sugerujesz wymianę świetlówki?Co to znaczy że powinno zadziałać zabezpieczenie?
 • Helpful post
  Level 29  
  Zabezpieczenie powinno zadziałać w ten sposób, że podświetlenie pojawi się na pół sekundy i odpowiedni układ na płycie inwertera wyłączy podświetlenie, z powodu np. zbyt dużego poboru prądu przez transformator WN.

  Wymiana jednej świetlówki, może pomóc, jednak nie jest to do końca powiedziane, że winna jest świetlówka, może być to uszkodzenie gniazda i/lub przewodu WN dla tej świetlówki lub coś podobnego.
 • Level 4  
  Czyli raczej sam tego nie naprawię:)Chyba czeka go śmietnik:)
 • Level 29  
  Nie trzeba od razu na śmietnik. Jest to problem jak najbardziej do rozwiązania, jeżeli nie masz odpowiedniej wiedzy, warto oddać go do serwisu :)

  PS. Nie mieszkasz aż tak daleko ode mnie :)
 • Level 4  
  Tak naprawdę trochę daleko ponieważ mieszkam na stałe w Norwegii:)Telewizor jest po gwarancji a tutaj nikt nie bawi się w serwisy tylko po prostu kupuje nowy telewizor.Może i oddał bym go do naprawy tylko że tu gdzie mieszkam nie ma takiego punktu dlatego właśnie chciałem go naprawić na własną rękę:)
 • Level 29  
  Zasugerowałem się tym Elblągiem :)

  Decyzja należy do Ciebie, wymiana świetlówki/świetlówek wiąże się z rozłożeniem matrycy, a tu wymagana jest delikatność i precyzja.

  Dodano po 1 [minuty]:

  adrianmarcinh wrote:
  mieszkam na stałe w Norwegii:)Telewizor jest po gwarancji a tutaj nikt nie bawi się w serwisy tylko po prostu kupuje nowy telewizor


  To prawda, co jakiś czas kolega przywozi ze Skandynawii kilka takich sztuk do mnie do naprawy :)
 • Level 4  
  Tak, ponieważ musiałem podać polskie miasto. Dzięki bardzo za podpowiedź. Niestety sam tego nie ogarnę, ponieważ jestem kompletnym laikiem w tym temacie. :)