Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki komputerowe creative 5:1 i podłączenie pod radio samochodowe

Lord_Maciej 23 Cze 2018 08:21 186 8
  • #1 23 Cze 2018 08:21
    Lord_Maciej
    Poziom 5  

Witam, posiadam głośniki komputerowe 5:1 firmy creative.
    Planuje przerobić je, żeby zrobić mały zestaw grający do altany.
    Chce użyć do tego radia samochodowego, transmitera bluetooth i tychże głośników.
    Problem mam w sumie z podłączeniem ich pod radio. Radio samochodowe ma 8 kabli na głośniki a zestaw głośników komputerowych 3 sztuki wtyczek głośnikowych.
    Głośniki komputerowe są podłączane do subwoofera, subwoofer do gniazdka 220 v i z subwoofera wychodzą przewody zakończone jackami.
    Jak to połączyć i czego użyć, żeby uzyskać najlepszy efekt.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    P.s.
    Myślałem o.kupnie 3 gniazdek głośnikowych i przylutowaniu przewodów od radia pod te gniazdka, potrzebuję tylko schematu jakiegoś, co do czego, bo w gniazdkach sluchawkowych stereo, jest chyba z 5 pinów ..
    Dla przykładu myślałem o Tych gniazdkach
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4951099634

0 8
  • #2 23 Cze 2018 08:46
    wroona
    Poziom 23  

Jeśli masz radio samochodowe to po co podłączać go pod zestaw creativa? Podłącz pod wyjścia głośnikowe same głośniki. Radio będzie miało prawdopodobnie większą moc niż ten zestaw. Możesz podłączyć głośniki od zestawu creativa pomijając sabbufer (same głośniki). Jeśli jednak miało by to być z wykorzystaniem całego zestawu to sprawdź czy radio nie ma wyjścia na wzmacniacz w postaci złączy RCA (czincz). Wtedy wystarczy kupno lub zrobienie kabelka wtyki RCA-gniazda JACK.

0
  • #3 23 Cze 2018 08:57
    Lord_Maciej
    Poziom 5  

Radio nie ma wyjścia na wzmacniacz, dlatego chciałem jak najmniej ingerować w zestaw głośników i w obudowie na radio( które zrobiłem) , chciałem wypuścić gniazda z Tyłu i poprostu podłączać cały zestaw głośników, żeby tez nie pomijać suba

Dodano po 2 [minuty]:

Wychodzi na to, ze jeśli będę miał radio z wyjściem na wzmacniach, byłoby łatwiej...z tym, ze nie mam takiego radia ...dlatego potrzebuję ongi, jak to spiąć przez wtyki głośnikowe

0
  • #6 23 Cze 2018 09:27
    kortyleski
    Poziom 41  

Nie prościej kupić/zrobić dwie kolumny i podłączyć pod radio? Nawet skrzynki nie liczone, sklepane z ze starej szafy będą lepiej grać niż te komputerowe pierdziawki.

0
  • #7 23 Cze 2018 10:45
    Lord_Maciej
    Poziom 5  

Jak bym chciał w to inwestować, to nie zamieszczal bym posta z prośbą o pomoc, tylko.kupił jakąś wierzę hifi i byłoby z głowy.
    Chce wykorzystać to co mam e garażu, a to radio i głośniki leżą nie używane.

0
  • #8 28 Cze 2018 18:17
    Lord_Maciej
    Poziom 5  

Wszystko spięte ...zasilacz podłączony, radio świeci, gniazdo zapalniczki działa ...
    Kiedy podłączam jakikolwiek głośnik, radio zaczyna cyklicznie przygasać ...jak wezmę ciszej, to jakoś gra, ale jak głośniej, to radio jak by się resetuje i włącza znowu i znowu się wyłącza ...co robię nie tak?

0
  • #9 30 Cze 2018 15:55
    wroona
    Poziom 23  

Może za słaby zasilacz?. Do takiego radia potrzeba min. ze 2-3A. Dasz głośniej, zdycha zasilanie i radio się resetuje. A wyście na wzmacniacz masz. To są te 4 gniazda czincz z tyłu radia.

0
  Szukaj w 5mln produktów