Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowe kanały wentylacyjne na balkon - czy warto?

22 Cze 2018 21:10 243 2
 • Poziom 14  
  Witam.
  Mam mieszkanie z wentylacją grawitacyjną.
  Teraz robię sufity podwieszane i chciałbym zrobic osobną wentylację kanałami na balkon. Nad plytami szły by kanały wentylacyjne do każdego pomieszczenia. Osobny kanal na jedno pomieszczenie i wyjście na balkon.
  Ktoś mi zasugerował że jak zrobię za grzejnikiem doplyw świeżego powietrza a kanałami będzie wychodzić na balkon to powinienem zaslepić otwory z komina wentylacyjnego bo różnica ciśnień będzie wpychała powietrze przez kanały. Prawda to?
  Oraz czy gra warta świeczki żeby robić osobną wentylację?

  Moderowany przez piracik:

  3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.  Wydzielono z tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11510886
 • Poziom 26  
  Pomijając już fakt mocnej nominacji do Złotej Łopaty - to ty się tak nie baw.

  Wentylacja grawitacyjna z grubsza polega na tym że powietrze jest zasysane czy to przez nieszczelności w oknach czy przez jakieś specjalne otwory - i wyrzucane przez komin dzięki różnicy ciśnień pomiędzy słupem ciepłego powietrza w budynku a zimnego na zewnątrz. Im komin wyższy tym zazwyczaj jest to ciśnienie wyższe.

  I w twoim mieszkaniu prawdopodobnie to działa - bo się nie skarżysz na "mokre okna" - to dlaczego chcesz to zepsuć, pomińmy nawet względy formalne typu pozwolenie na budowę na takie przeróbki, przegląd kominiarski itp...
 • Poziom 35  
  Może być też tak, że ogrzewanie jest stale zakręcone w sezonie zimowym i przez to nie suszy powietrza (nie tylko chłód, ale i wilgoć).