Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Holder e5-Dzik,trakotrk 1 osio - Strzela z gaźnik

Aqent012 23 Cze 2018 18:53 279 25
  • #1 23 Cze 2018 18:53
    Aqent012
    Poziom 4  

Mam traktorka 1 osiowego 2 suwowy, marki holder e5 , problem jest taki że jak odpale go na otwartm gaxniku to chodzi tyle że gaż nie reaguje , jak zamknę gaźnik to wchodzi na wysokie obroty czasem strzeli z gaźnika i gaśnie.
    czy to wina gaźnika czy coś innego ?

0 25
  • #2 23 Cze 2018 21:17
    Gagatek77
    Poziom 14  

Prawdopodobnie łapie fałszywe powietrze.

0
  • #3 23 Cze 2018 21:18
    Aqent012
    Poziom 4  

Gagatek77 napisał:
    Prawdopodobnie łapie fałszywe powietrze.

Da się to zrobić ?i jak to zrobić jesli się da

0
  • #4 23 Cze 2018 21:49
    Gagatek77
    Poziom 14  

Da się, ale jak to zależy od gaźnika i konstrukcji. Wstaw jakieś zdjęcia tego silnika z gaźnikiem. Moze być uszkodzone uszczelnienie gdzieś pod gaźnikiem, może być przytkany jakis kanalik w gaźniku, generalne trzeba to rozebrać wyczyścić i dobrze obejrzeć może coś będzie widać.

0
  • #6 23 Cze 2018 21:59
    Gagatek77
    Poziom 14  

Zalecane dokładne czyszczenie, rozebrać i wszystko sprawdzić, ślady po uszczelce wskazują że mogło tamtedy zaciągać.

Wrzuć zdjęcia na elektrodę, linki z fofosik.pl po jakims czasie znikają.

0
  • #7 23 Cze 2018 22:01
    Aqent012
    Poziom 4  

Rozbierałem dziś gaźnik przeczyściłem, i skreciłem, skąd wezmę uszczelkę bądź z czego możńa zrobić?
    Dodam tylko że jak gaźnik mam zamknięty to wtedy strzela i gaśnie i wskakuje na wysokie obroty
    jak jest otwarty to chodzi płynnie ale nie reaguje na gaz

0
  • #8 23 Cze 2018 22:11
    Gagatek77
    Poziom 14  

Uszczelke mozesz zrobić z grubego kartona nawet :) trochę inwencji i dasz radę, możesz mieć też rozregulowany gaźnik, warto poszukac jakiej instrukcji jak poprawnie go wyregulować.

0
  • #9 23 Cze 2018 22:14
    Aqent012
    Poziom 4  

A są jeszcze jakieś inne przyczyny ??niż ten gaźnik

0
  • #11 24 Cze 2018 11:16
    wojtek1234321
    Poziom 29  

Gagatek77 napisał:
    silnik to dwusów?

Aqent012 napisał:
    Mam traktorka 1 osiowego 2 suwowy, marki holder e5

0
  • #12 24 Cze 2018 14:22
    Aqent012
    Poziom 4  

tak silnik 2 suw owy,

Dodano po 31 [minuty]:

Zrobiłem ta uszczelkę z kartonu, teraz to nawet nie chce odpalić,

0
  • Pomocny post
    #13 24 Cze 2018 17:53
    gromleon
    Poziom 32  

Jaki karton , zasosuj silikon motoryzacyjny, stary silnik to tam pewnie przylgnie krzywe . Sprawdz uszczelniacze wału, najlepiej odpal silnik kup plaka i psikaj na uszczelniacze.Zmiana pracy oznacza uszkodzony uszczelniacz. Nawet oska przepustnicy moze być luzna i powietrze lewe ssie.

0
  • #14 24 Cze 2018 21:00
    Gagatek77
    Poziom 14  

Przy dwusuwie mozesz miec nieszczelności na skrzyni korbowej, generalnie problem z lewym powietrzem.

0
  • #15 25 Cze 2018 16:34
    Aqent012
    Poziom 4  

Gagatek77 napisał:
    Przy dwusuwie mozesz miec nieszczelności na skrzyni korbowej, generalnie problem z lewym powietrzem.

To coś poważnego bardzo?
    Gaźnik raczej jest sprawny , założyłem uszczelkę i te same objawy

0
  • Pomocny post
    #16 25 Cze 2018 18:02
    Gagatek77
    Poziom 14  

Silnik dwusuwowy z racji swojej konstrukcji ma tę cechę że skrzynia korbowa bierze udział w cyklach pracy silnika, zwłaszcza ssania (i dodatkowo smarowanie olejem z paliwa). Jak się pojawiają nieszczelności na niej to dzieja sie takie właśnie cyrki że silnik dostaje lewe powietrze.

Tu jest temat o podobnym traktorku jednoosiowym MF70 z silnikiem dwusuwowym, poczytaj bo jest w nim mowa właśnie o nieszczelnościach na skrzyni korbowej i wynikających z tego problemach.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1037555&highlight=

0
  • Pomocny post
    #18 25 Cze 2018 18:08
    Gagatek77
    Poziom 14  

gromleon napisał:
    Czyli np uszkodzone uszczelniacze wału

Dokładnie tak, może to być wina uszczelniaczy, ale też w zależności od konstrukcji wina uszczelki na łączeniu elementów skrzyni korbowej, między cylindrem a skrzynia korbową, wszystko zależy jak skonstruowany jest silnik.
    Jest trochę zabawy z tym ale jak ktoś ma smykałkę to na pewno da rade.

0
  • Pomocny post
    #20 25 Cze 2018 18:26
    Gagatek77
    Poziom 14  

Po prostu dwusuw jest wrażliwy na nieszczelności i tu się wszyscy zgadzamy.

0
  • #21 27 Cze 2018 14:07
    Aqent012
    Poziom 4  

a może też to być wina gaźnika ??

0
  • #22 27 Cze 2018 15:15
    Gagatek77
    Poziom 14  

Tak, możesz mieć zapchane kanaliki, jakiś czas temu była u mnie na serwisie stara, taka z 10-cio letnia kosiarka z silnikiem briggsa, i od nowości miała oryginalną gumową pompkę. Ta się zlasowała i pozatykała właśnie kanaliki. Może tez być rozregulowany... Ogólnie przyczyna może być w gaźniku ale nie tylko.

0
  • #23 27 Cze 2018 15:23
    Aqent012
    Poziom 4  

Gagatek77 napisał:
    Tak, możesz mieć zapchane kanaliki, jakiś czas temu była u mnie na serwisie stara, taka z 10-cio letnia kosiarka z silnikiem briggsa, i od nowości miała oryginalną gumową pompkę. Ta się zlasowała i pozatykała właśnie kanaliki. Może tez być rozregulowany... Ogólnie przyczyna może być w gaźniku ale nie tylko.

Nikt nie chce się podjąć naprawy tego złomu, chyba dam sobie spokój , szkoda moich nerwów

0
  • #24 27 Cze 2018 16:00
    seweryn7701
    Specjalista Maszyny Rolnicze

Silnik wiekowy, nie wiadomo w jakim stopniu zużyty i rozregulowany. Znając życie kompleksowy przegląd by się przydał. Gaźnik może mieć źle ustawiony poziom paliwa w komorze pływakowej, zabrudzone dysze, ciągnąć lewe powietrze na wyrobionej osi przepustnicy.
    Nieszczelne uszczelniacze wału lub luzy na jego łożyskach to następne miejsce na lewe powietrze po części i uciekające ciśnienie pod tłokiem potrzebne do prawidłowego napełnienia cylindra. Do tego zużycie tłoka, cylindra, pierścieni lub ich zapieczenia na które dwutakt jest wrażliwy.
    Szukać...

1
  • #25 27 Cze 2018 16:41
    Aqent012
    Poziom 4  

seweryn7701 napisał:
    Silnik wiekowy, nie wiadomo w jakim stopniu zużyty i rozregulowany. Znając życie kompleksowy przegląd by się przydał. Gaźnik może mieć źle ustawiony poziom paliwa w komorze pływakowej, zabrudzone dysze, ciągnąć lewe powietrze na wyrobionej osi przepustnicy.
    Nieszczelne uszczelniacze wału lub luzy na jego łożyskach to następne miejsce na lewe powietrze po części i uciekające ciśnienie pod tłokiem potrzebne do prawidłowego napełnienia cylindra. Do tego zużycie tłoka, cylindra, pierścieni lub ich zapieczenia na które dwutakt jest wrażliwy.
    Szukać...

Przegląd jak najbardziej, ale nei ma odpowiedniej osoby która by chciała się podjąć tego i ma na ten temat wiedze.
    Jak jednemu zawiozłem to trzymał przez 6 miesięcy mówiąc mi że trzeba pierścienie dorobić a w PL jest tylko jedna firma która to robi
    Do drugiej zawiozłem to dorobił tłok oraz pierścienie wraz ze sworzniem , tylko że tak to poskładał to odwrotnie to przy odpaleniu strzelało z gaźnika a raz z rury wydechowej,-kolejny frajer który nie miał o tym pojęcia, też trzymał 6 miesięcy u siebie, potem to nawet ode mnie telefonów nie odbierał.
    Zabrałem go od tego paproka, i powiedziałem sobie że juz nie nikomu go nie dam, bo nie ma sensu.-szkoda pieniędzy, ale coś mnie tkneło i dałem go gościowy co zajmuje się motorami , gdy zaczoł go rozbierać to powiedział mi że to nie miało prawa palić bo wszystko jest założone odwrotnie - odziwo odpalił, ale jak mówie strzela z gaźnika , na ssaniu chodzi dobrze, ale nie reaguje na gaz

0
  • #26 05 Lip 2018 20:28
    Aqent012
    Poziom 4  

Cały czas walcze z tym kórestwem i jeden mechanik powiedział mi że to 90 % źle ustawiony zapłon, źle spala mieszankę, czy to też może być jedna z wielu przyczyn strzelającego gaźnika , bo na ssaniu silnik pracuje ale nie reaguje na gaz, jak na otwartm gaźniku obroty silnika wzrastają i strzela z gaźnika, jjak myślicie

0