Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch WAE20160PL/14 FD Maxx 6 - Migające diody

Folxs 23 Jun 2018 19:18 3552 9
    Folxs
    Level 12  
    Dzięki wielkie - czyli programator się wysypał, już wcześniej podejrzewałem czy nie siadł EEPROM, i czy mógłbym prosić o pomoc w znalezieniu wsadu do tego programatora? Byłbym naprawdę wdzięczny - już wcześniej pisałem temat o wsad, ale nikt nie odpisał. Znalazłem coś takiego: Link
    Programator mam też EPW65539, może będzie działać?
    simur
    Level 10  
    Pralka WAE 2037 KPL
    Mam taki objaw, że pralka się wyłącza - losowo. Dziś wyłączyła mi się całkowicie 5 minut przed końcem. Wszystko zgasło. Jedynie co pomogło to wyjęcie wtyczki z gniazdka i ponowne włożenie. Pralka wtedy pokazała aktualny czas do końca czyli 5 minut i po włączeniu skończyła pranie. Co mnie zastanowiło to dość mocno ciepły plastik z przodu pralki na napisach Jeans, Delikatne Jedwab. Po drugiej stronie jest moduł a na nim triak i radiator. Myślę , że za bardzo się nagrzewa. Chyba, że tak ma być i jest to normalne a ja wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Co byście mi doradzili i gdzie szukać przyczyny? pzdr Andrzej
    Bosch WAE20160PL/14 FD Maxx 6 - Migające diody Bosch WAE20160PL/14 FD Maxx 6 - Migające diody Bosch WAE20160PL/14 FD Maxx 6 - Migające diody Bosch WAE20160PL/14 FD Maxx 6 - Migające diody
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    Raczej uszkodzenie przetwornicy ale bez wyjęcia płyty programatora i diagnozy to tylko może być gdybanie.
    simur
    Level 10  
    Zacząłem czytać poprzednie wątki. Uruchomiłem test diagnostyczny w tej pralce. Na początku pokazał mi się błąd F16 (drzwi nie są zamknięte). Błąd skasowałem. Następnie zrobiłem test nr. 15 z tej strony Link. Pralka testowała się przez parę minut, najdłużej trwało wirowanie, już myślałem, że się nie wyłączy, jednak pralka się w końcu zatrzymała i wyświetliła 00:00. Czyli chyba dalej nic nie wiem :(

Myślałem, że wyrzuci mi błąd F63 moduł, który zakupię, wymienię i po sprawie. Jednak teraz nie wiem co robić. Pewnie znowu zrobię pranie, jak się pralka zatrzyma to po praniu zrobię ten test jeszcze raz. Może wtedy coś wyrzuci. Chyba, że użyć test nr. 14? Nie bardzo wiem czym się różni 14 od 15 (oba to testy automatyczne, szybkie). Modułu na razie nie mogę wyciągnąć bo jedna śruba straszna skorodowana i muszę jutro pomyśleć jak ją wykręcić aby nie pękła mi ta przednia obudowa plastikowa.
    Folxs
    Level 12  
    Ja musiałem jeszcze wymienić szczotki po przeprogramowaniu wsadu programatora
    wiesiekmisiek
    Level 33  
    simur wrote:
    Zacząłem czytać poprzednie wątki. Uruchomiłem test diagnostyczny w tej pralce. Na początku pokazał mi się błąd F16 (drzwi nie są zamknięte). Błąd skasowałem. Następnie zrobiłem test nr. 15 z tej strony Link. Pralka testowała się przez parę minut, najdłużej trwało wirowanie, już myślałem, że się nie wyłączy, jednak pralka się w końcu zatrzymała i wyświetliła 00:00. Czyli chyba dalej nic nie wiem :(

Myślałem, że wyrzuci mi błąd F63 moduł, który zakupię, wymienię i po sprawie. Jednak teraz nie wiem co robić. Pewnie znowu zrobię pranie, jak się pralka zatrzyma to po praniu zrobię ten test jeszcze raz. Może wtedy coś wyrzuci. Chyba, że użyć test nr. 14? Nie bardzo wiem czym się różni 14 od 15 (oba to testy automatyczne, szybkie). Modułu na razie nie mogę wyciągnąć bo jedna śruba straszna skorodowana i muszę jutro pomyśleć jak ją wykręcić aby nie pękła mi ta przednia obudowa plastikowa.

To Kolega za mało czytał. Układ do wymiany ( nie wiem co tam jest LNK czy TNY ) on przegrzewa się i pralka martwa( być może jeszcze dojdzie rezystor, dławik czy kondensator. Test przeprowadzony trwał krótko i dlatego nie został wykryty ten błąd. A ponadto, jeżeli kolega potrafi lutować to ogarnie temat za 10 zł. Programator nawet używany to 100 zł . Wybór jest w gestii właściciela pralki. A co do tego wkrętu to wkrętarka i wiertełko 5 mm powoli rozwiercamy łepek wkręta aż do jego usunięcia z ostrożnością jednak by nie przewiercić otworu w blendzie. Następnie po zdjęciu panelu programatora kombinerkami z komory wodnej da się pozostałość wkręta wykręcić.
    simur
    Level 10  
    Rozebrałem moduł. Faktycznie cały okopcony układ TNY264GN. Byłem u szwagra który jest elektronikiem i sprawdził mi, że diody z boku są sprawne, kondensatory i dławik też. Kazał mi tylko zamówić ten układ. Zamówiłem go na allegro. Programator znalazłem za 50 zł., ale sprzedający nie wie czy jest sprawny. Więc najpierw spróbujemy wymienić ten regulator napięcia. Bardzo dziękuję za pomoc. Przydała się :)