Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] (Excel) Pętla przydzielania pod względem wymaganej liczby

23 Cze 2018 19:37 147 3
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie,

Potrzebuje pomocy w napisaniu makra, które jak się domyślam powinno bazować na odpowiedni rozpisanej pętli, niestety jeżeli chodzi o ten przypadek przerasta on mój poziom zaawansowania..

Opisze mój problem na podstawie załączonego pliku:
    - W tabeli "lista wszystkich zawodników" będę wklejał lub wpisywał odpowiednio zawodnika,rodzaj strefy, w której powinien rywalizować (czerwona lub niebieska) - przydział na dane zawody, oraz jego wyniki z przeszłości zarówno w strefie niebieskiej lub czerwonej (jeżeli zdarzyło mu się mieć w przeszłości udział w dwóch)
    - Pozostałe tabele to grupy A,B,C,D oraz grupa rezerwowa. w Każdej grupie jest miejsce do wpisania zawodników ze strefy czerwonej i niebieskiej oraz ich wyników przypisanych do tych stref.
    Chciałbym żeby makro rozdzielało zawodników przydzielonych już do konkretnych stref (kolumna C) z głównej listy do grup A,B,C,D na podstawie ich wyników w przydzielonej strefie (jeżeli zawodnik jest w kolumnie C przydzielony do strefy czerwonej to bierzemy pod uwage wynik ze strefy czerwonej).
    - Każda grupa ma miejsca dla zawodników ze strefy czerwonej i niebieskiej oraz dla ich wyników z tej strefy
    - Nad każdą z tabel grupowych jest wymagana liczba zawodników w danej strefie (ta liczba będzie zmienna)
    - Chciałbym, żeby makro wklejało z głównej tabeli wymaganą liczbę zawodników dla danej strefy w grupach na zasadzie:
    * najlepszy wynik z grupy czerwonej/niebieskiej do gr.A, drugi wynik ze strefy czerwonej /niebieskiej do gr.B, trzeci wynik do gr.C a czwarty wynik pod względem punktów do gr.D, piąty wynik z listy znowu do gr.A,szósty do B itd.
    * Zawodnicy którzy nie zostali rozdzieleni ze względu na ograniczenia liczebne (osoby ze słabszymi wynikami) wklejane do listy rezerwowych
    Przepraszam wszystkich za długi opis ale chciałem podać jak najwięcej szczegółów. W załączniku wysyłam przykładowy plik z zawodnikami. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc ponieważ na ten moment robię to głównie manualnie a listy są czasami bardzo długie:)
  • Poziom 3  
    Ponawiam temat. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?
  • Poziom 42  
    Jakbyś w temacie napisał, jakiego programu dotyczy pytanie, miałbyś pewnie większy odzew. A tak to się trzeba domyślać... i nie każdemu chce się tu zajrzeć.
  • Poziom 3  
    Brak rozwiązania