Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung galaxy a5 2017 nie działa przycisk power

niktwazny. 23 Jun 2018 19:47 6915 6
    niktwazny.
    Level 2  
    Witam, pytanie jest krotkie czy jest sposob włączenia telefonu, gdy przycisk power nie działa? niektorzy piszą, że przyciski głonoci nacisnąć na raz ale to nie działa, prosze o pomoc :(
    dr.master
    Level 38  
    Można próbować przycisk + głośności oraz klawisz na dole ekranu i włożyć ładowarkę.
    Następnie z menu wybrać reboot i powinien się normalnie uruchomić.
    niktwazny.
    Level 2  
    dr.master wrote:
    Można próbować przycisk + głośności oraz klawisz na dole ekranu i włożyć ładowarkę.
    Następnie z menu wybrać reboot i powinien się normalnie uruchomić.

niestety ale nie wyswietla mi się menu, gdy tak robię
    adam5525
    Level 9  
    Spróbuj wcisnąć jednocześnie vol- i vol+ i podłącz do ładowarki.Nie mam pewności czy w tym modelu to zadziała.
    Na pewno można uruchomić przez adb wpisujac komendę reboot.Potrzebny będzie komputer i sterowniki minimal adb and fastboot.
    niktwazny.
    Level 2  
    adam5525 wrote:
    Spróbuj wcisnąć jednocześnie vol- i vol+ i podłącz do ładowarki.Nie mam pewności czy w tym modelu to zadziała.
    Na pewno można uruchomić przez adb wpisujac komendę fastboot reboot.Potrzebny będzie komputer i sterowniki minimal adb and fastboot.

Włanie niestety próbowałam pare razy na raz przyciski glosnosci, ale nic z tego.. A co do tego sposobu z komputerem to spróbuje , tylko muszę najpierw wszystko zobaczyć co i jak tzn. te sterowniki bo jestem w tym zielona
    blahfff
    Level 39  
    adam5525 wrote:
    Dziwny trochę sposób ale działa sprawdziłem trzeba tylko szybko wyjąć i włożyć baterie.

Ten model nie ma wymiennej baterii wiec bez rozebrania telefonu (a to moglo by pomoc naprawic wlacznik) tego zrobic sie nie da.

Quote:

Na pewno można uruchomić przez adb wpisujac komendę reboot.Potrzebny będzie komputer i sterowniki minimal adb and fastboot.

Na pewno nie mozna uruchomic w ten sposob telefonu bo ani ADB ani fastboot (ten tryb w ogole nie jest dostepny w Samsungach) nie dziala na wylaczonym telefonie.

Pierwsza rada byla generalnie dobra tyle, ze powinno sie przytrzymac vol- + home + power (jesli power nie dziala to samo vol- + home i podlaczyc ladowarke) i na pierwszym ekranie po raz kolejny vol- zeby nastapil restart zamiast odpalania trybu download. Nie kazda sztuka wejdzie w tryb download jesli wlacznik nie dziala.
    Mozna za to sprobowac "wtyczki" ktora wymusi tryb download po podlaczeniu (mozna kupic za grosze "unbrick jig samsung" badz samemu sobie zrobic), ale wowczas telefon od razu wejdzie w download i trzeba pokombinowac jak z tego poziomu wymusic restart.