Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ditec 7PE uszkodzona centralka,dobór uniwersalnej.

Butthead 23 Jun 2018 20:49 1236 15
Computer Controls
 • #1
  Butthead
  Level 6  
  Witam,brama przesuwna Ditec 7PE,nieodwracalnemu uszkodzeniu uległa płyta sterująca.Mysza weszła pod płytę i zdechła,a jak zaczęła gnić to narobiła dymu i koniec,trafo zwęglone logika popalona,generalnie szkoda zachodu.

  Moje pytanie brzmi,czy dobiorę względnie tanią uniwersalną centralkę,która będzie kompatybilna i w miarę możliwości prosta w montażu oraz regulacji?

  Np coś z elmesa??
 • Computer Controls
 • #2
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Polecam DTM B231 easy do tego radio 3- kanałowe multi code i wpisujesz 90% pilotów zmienno kodowych. Często stosuje na wymianę elektroniki w starszych działających mechanizmach.
 • #3
  Butthead
  Level 6  
  A jakieś inne jeszcze? Jak się sprawują tańsze opcje?
  Najlepiej gdyby wszystko było w komplecie...czyli sterownik z radiem + pilot(ty)
  Jak nie będzie wyjścia to wezmę tego B231
 • Computer Controls
 • #5
  Butthead
  Level 6  
  ok,muszę tylko moc silnika sprawdzić,żeby max dopuszczalnej nie przekroczyć.
 • #6
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Quote:
  Np coś z elmesa??

  Jest coś z Elmesa - jeszcze tańszy niż Proximy - Elmes STP, ale to już totalna prostota. Ma oczywiście wszystkie podstawowe rzeczy (regulowane czasy, podpięcie fotek, możliwe tanie i niezłe piloty w zestawie) ale już antyzgniecenia ani nawet regulacji mocy silnika nie uświadczysz - ma tylko gołe przekaźniki.
 • #7
  Butthead
  Level 6  
  Proxima spoko,tylko że ma ma max pobór silnika 200W a Ditec7PE 230V 2A czyli wychodzi 460W
 • #8
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Te tanie wychodzą drogo ( proxima wymieniona w temacie za słaba), ostatnio trafił do mnie BX strong z jakąś tanizna, po 2 latach działania poupalane ścieżki, ślady przebić, marnej jakości zaciski.
  Varia B231 ma przekładnik kontroli prądu silnika, ale radio wlutowane współpracujące tylko z pilotami DTM ,za to EASY B231 można zamontować radio multi code.
  Wykonanie i możliwości przewyższające większość central "firmowych" na rynku.
 • #9
  Butthead
  Level 6  
  No tak, z tym że Easy B231 ma podaną maksymalną moc silnika 350W,i pewnie w tydzień upale przekaźnik.Ew mógłbym w niej wymienić przekaźnik na mocniejszy,albo po prostu dać przekaźnik na szynę,np taki 16A i wtedy mógłbym wziąć albo tą proxime albo easy.Ktoś uskuteczniał taką metodę? bo wydaje się być dobrym rozwiązaniem.
 • #10
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Ale varia ma już moc silnika 600W. Większość napędów o uciągu 400kg ma silniki o mocy 200-250W. Jakiej mocy silnik "siedzi" w Twoim napędzie?
 • #11
  Butthead
  Level 6  
  Ditec 7PE uszkodzona centralka,dobór uniwersalnej.

  Brama max 600kg,pobór 2A,700N

  Czyli wychodzi 460W ?
 • #12
  Marek J.
  Moderator of Property Security
  Może Dea 212E ?
  500W i wbudowane "otwarte" radio...
 • #13
  Butthead
  Level 6  
  A jak w tych centralkach jest rozwiązana opcja antyzgniotu? Tzn jak ona to wykrywa/mierzy?
  Po oporach? czy może jakaś linia jest podciągnięta od jakiegoś układu? Zastanawiam się,bo gdybym wziął np tą proxime i dał przekaźniki dinowskie za oryginalnymi przekaźnikami,to czy nie zaburzyłbym wykrywania zgniotu? Ew co ogranicza moc silnika w tych centralkach? bo jak sam przekaźnik,to przecież spokojnie mógłbym go wymienić na mocniejszy? W oryginalnej centralce były na 17A
 • #14
  Butthead
  Level 6  
  I jak,ktoś wypowie się odnośnie antyzgniotu?
 • #15
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Ok.
  Antyzgniot w centralkach 230 bez enkodera (jak i we wszystkich 24v bez enkodera) jest realizowany przez pomiar poboru prądu przez silnik siłownika. W centralkach DTM pomiar jest realizowany przez trafo - przekładnik prądowy (lub prądowo - napięciowy ... jak zwał tak..). W innych - czyli Nice lub krajowych - Proxima - pewnie też, ale jako że na płytce nie widać elementów indukcyjnych - rozwiązań układowych nie pdejmuję się rozkmniniać.
  Jedno pewne - zastępując silnik przekaźnikiem eliminujesz jakąkolwiek opcję kontroli zgniotu. Pomijam fakt ,że w np centralkach Nice brak obciążenia normalnym silnikiem uniemożliwia poprawny start zestawu.
 • #16
  andrzej lukaszewicz
  Level 40  
  Varia pracuje od 3 lat na starym, 20-letnim siłowniku z motorem 500W , jakiś włoski, nie pamiętam.