Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik SONEL MPI 525 - wyświetlacz

23 Cze 2018 20:59 780 8

• Poziom 15  
    Witajcie, w moim mierniku niestety padła taśma łącząca płytkę M240160E v1.4
    z wyświetlaczem . Pojawiły się braki pionowe w liniach ok 1/6 tej - od lewej . Sprawdziłem - taśma uszkodzona.

Czy orientujecie się gdzie znajdę taki wyświetlacz ? Płytka sprawna 100%

Szukałem na ali - ale tam jest czeluść ogromna...

Do serwisu jeszcze nie dzwoniłem - nie podawajcie numeru bo google mam :)Miernik SONEL MPI 525 - wyświetlaczwyświetl..z.jpg Download (1.12 MB)
  • Poziom 15  
    Taśma jest przylutowana do płytki wyświetlacza? Z tego co widzę to chyba tak. Może warto było by wymienić tylko samą taśmę koszt będzie pewnie niewielki a taką 20 pinową taśmę raczej kupisz. Tylko raster musiał byś znać tej taśmy. Lutownica i przelutować.

• Poziom 15  
    lucas234 napisał:
    Taśma jest przylutowana do płytki wyświetlacza? Z tego co widzę to chyba tak. Może warto było by wymienić tylko samą taśmę koszt będzie pewnie niewielki a taką 20 pinową taśmę raczej kupisz. Tylko raster musiał byś znać tej taśmy. Lutownica i przelutować.

Witaj kolego - taśma klejona bezpośrednio do wyświetlacza LCD

Raczej taśma anizotropowa tylko nie znam rozmiaru i rastra

Dzisiaj dowiedziałem się że taśma "to taka specjalna" na to ja...pewnie anizotropowa... słyszał Pan o takiej ?

Nieee....?

Ręce opadają.
  • Poziom 38  
    raczej trzeba pisać do Sonel-a choć też możliwe że nie mają części zamiennych, choć większa szansa że są w stanie załatwić od producenta w chinach który im to produkuje. Na Ali itp. raczej mało prawdopodobne by się udało zdobyć. Takie LCD wykonuje się raczej pod dany produkt na zamówienie. Nie pamiętam dokładnie nazwy firmy, ale nawet w PL jest firma w której można sobie wykonać dowolny LCD (gdzieś kiedyś widziałem reklamy). Jednak przy jednej sztuce może to być średnio opłacalne...

• Poziom 15  
    Właśnie drugi serwis rozłożył ręce.... nie mają sprzętu .
  • Poziom 38  
    piotrkam1982 napisał:
    Właśnie drugi serwis rozłożył ręce.... nie mają sprzętu .

No niestety uroki rebrandowanego chińskiego sprzętu..

Pozostaje chyba znaleźć jakiś sposób na reanimację tej taśmy. Można poszukać choć nie wiem czy obecnie się znajdzie różnych metod napraw np. wyświetlaczy/taśm np. w dawnych tunerach DBOX2 czy tam wyświetlaczy w deskach rozdzielczych samochodów (choć to raczej nie zawsze rozwiązania na dłuższą metę). Ewentualnie może poszukanie takiego miernika pod inną nazwą w chinach i odezwanie się do producenta... bo Sonel chyba raczej niechętnie zdradzi kto to dla nich produkuje...

• Poziom 15  
    Ano... pozostaje szukać ale na dobrą sprawę miernik zarobi na siebie niedługo to machnę ręką na rozwiązania tymczasowe i zlecę SONELowi naprawę . Dzięki za poświęcenie czasu kolego.
  • Poziom 17  
    Witam. Udało się ogarnąć problem z tym miernikiem ? Mam taką samą sytuację z modelem MPI520.
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem... ktoś rozwiązał problem?