Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Jak wzmocnić pilot lub żarówkę Led samochodową

Kurier_DHL 23 Cze 2018 23:58 225 9
  • #1 23 Cze 2018 23:58
    Kurier_DHL
    Poziom 2  

Witam jestem tutaj nowy nie udało mi się znaleźć podobnego problemu. Nie wiem na który dział napisać także bardzo proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu bardzo dziękuję Zamówiłem z internetu żarówki z pilotem które zmieniają kolor. Żarówki zostały zamontowane w samochodzie jako światła dzienne wszystko fajnie stojąc przodem do samochodu pilot ładnie działa z odległości ok 5 m. Z poziomu kierowcy czyli nie cały metr odległości żarówki nie reagują na pilot zero reakcji, myślałem że to trefny towar sprzedawca wysłał następny zestaw lecz z innymi żarówkami i pilotem efekt ten sam... Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć mi dla czego w czym jest problem... Może da radę wzmocnić zasięg żarówki lub pilota bardzo proszę o pomoc z góry dziękuję wszystkim którzy mi pomogą PS. Bardzo ważne jest by działało to z poziomu kabiny.

Diodę owinąłem folią aluminiową i co prawda zwiększył się zasięg pilota ale tylko jak stoi się przodem do auta

0 9
  • #2 24 Cze 2018 00:11
    pawlik118
    Poziom 25  

Może nie w temacie - chcesz mieć kolorowe światła do jazdy dziennej z przodu auta? będziesz.. migał na niebiesko?

0
  • #3 24 Cze 2018 00:12
    bajer1
    Poziom 25  

witam
    Jakie to żarówki ? i Jaki pilot ? na podczerwień czy jakiś radiowy ?
    jak podczerwień to pilot musi widzieć odbiornik żarówkę
    Pozdrawiam

0
  • #4 26 Lip 2018 23:58
    Kurier_DHL
    Poziom 2  

Są to żarówki RGB z pilotem jak od transmitera FM postaram się wrzucić zdjęcie. Pilot działa tylko jak jest skierowany w moim przypadku stoi się przodem do auta. Rozmawiałem ze sprzedawcą tego produktu i niby jest to jego pierwszy taki incydent więc wysłał mi produkt nieco inny z innym pilotem i przed wysłaniem przetestował je na swoim aucie i rzekomo działały z poziomu kierowcy w środku pojazdu, kiedy otrzymałem produkt sprawdziłem i także nie działały nie wiem dla czego... Sprzedawce poinformowałem że działają bo czekał na telefon. Tak na marginesie sprzedawca konkretny. [Inne] Jak wzmocnić pilot lub żarówkę Led samochodowąa36ff7d347...397cb.jpeg Download (35.76 kB)

0
  • #5 27 Lip 2018 03:10
    tos18
    Poziom 37  

Mam takie nieodparte wrażenie że sterowanie tymi lampkami jest oparte o podczerwień.
    Jeśli mam rację to nie będzie to działać z kabiny chyba że światło z pilota będzie miało się od czego odbić(ściana w garażu ?).W otwartej przestrzeni nie zadziała.
    Zrób kolego fotkę pilota od góry i dokładne fotki "żarówek".

Z drugiej strony można by się w takim przypadku ratować przedłużaczem do pilotów.

0
  • #6 27 Lip 2018 05:44
    Artur k.
    Admin grupy audio

Oczywiście, że jest podczerwień. Jak się dobrze przyjrzeć, to na lampce widać nawet odbiornik podczerwieni.
    Zresztą, elektronika wbudowana jest w "żarówkę", nie wyobrażam sobie by w tych gabarytach zmieścił się jeszcze odbiornik radiowy. Tu po prostu nie ma jak inaczej tego zrobić.

No cóż, nonsensowny gadżet, to i nonsensowne sterowanie. :)

0
  • #7 27 Lip 2018 06:27
    Norite113
    Poziom 7  

Jak nie działa z kabiny, wystarczy proty przekaźnik na podczerwień i będzie działało.

0
  • #8 29 Lip 2018 14:53
    Kurier_DHL
    Poziom 2  

Koledzy pilot jest na podczerwień zdjęcie wrzucę jak wrócę do dom, zastanawiam się jakim cudem nadawcy działa i w komentarzach ludzie pisali ze im działa może zależy to także od budowy lampy samochodowej mianowicie o ułożenia/załamania konta luster w lampie które odbija światło. Ale czy to zależy od tego to nie wiem... Jeżeli stwierdzicie że nie będzie działać to prosił bym chętnego który pomógł by mi zrobić jak kolega tos18 napisał o przedłużaczu do pilota.

0
  • #9 29 Lip 2018 14:58
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Sterowanie na podczerwień dział wtedy, gdy odbiornik "widzi" nadajnik. Ewentualnie jeśli ma się od czego odbić światło tak, żeby trafiło na odbiornik.
    Z przedłużaczem do pilota będzie dokładnie tak samo - pilot musi widzieć odbiornik przedłużacza a jego (przedłużacza) nadajnik musi widzieć odbiornik ("żarówkę").

0
  • #10 30 Lip 2018 13:18
    Norite113
    Poziom 7  

będzie działać dobrze ale by działało idealnie takich czujników potrzeba bardzo dużo.
    Chyba żeby zrobić mix transmiter radiowy i użyć podczerwieni umieścić koło odbiornika przy żarówce i masz dobry bajer działający na odległość,
    wątpię żeby był gotowiec do kupna.
    lub opcja sterowania przez telefon za pomocą bluetooth
    to już łatwiejsze(łatwe do wykonania nie wiem czy jest taka apk do obsługi czegoś takiego)

0
  Szukaj w 5mln produktów