Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MG7550 - Tusz PGBK nie drukuje

24 Cze 2018 07:48 480 5
  • Poziom 9  
    Cześć,
    mam problem z tuszem PGBK w drukarce Pixma MG7550, Otóż wszystkie wydruki tekstu w kolorze czarnym wychodzą takie jakby wyblakłe odcieniu ciemnoniebieskiego. Po wydruku testu dysz zauważyłem, że w przypadku PGBK nie ma żadnego śladu na kartce - po prostu czyściutka w tym miejscu. Pozostałe tusze natomiast (BK, Y, C, M, GY) w wydruku testu dysz wypadły w 100% pozytywnie.
    W domu znalazłem jakiś środek do czyszczenia sprzętu elektro (IPA) - namoczyłem na 2h głowicę oraz slot na tusz PGBK, jednak to w najmniejszym stopniu nie pomogło - nadal zero tuszu z PGBK.
    Zauważyłem, że dotykając ściereczką, to tych "gąbeczek" w slotach tuszy w głowicy każdy zostawia plamkę we właściwym kolorze oczywiście oprócz slotu PGBK.
    Czy tu da się jeszcze coś zrobić? Czy skazany jestem na nowy sprzęt, bo o regeneracji to chyba nie ma mowy,

Drukarka ma 3 lata i wykorzystywała wyłącznie oryginalne tusze.

Z góry dzięki za pomoc,
  • Poziom 9  
    drukowała, jednak początkowo były jakieś plamienia i paski na wydrukach, ale to przeszło. Później co raz bledsze wydruki tekstu no i w końcu brak druku z PGBK, który opisałem.
  • Poziom 9  
    qs300 napisał:
    Jeśli tusz zakupiłeś niedawno, to reklamuj go w sklepie, być może jest wadliwy, takie też się zdarzają.

tak, zgadza się, ale moim zdaniem w tym przypadku to nie wina kartridża. Ubyło z niego około połowy zawartości, a i po naciśnięciu na gąbkę w kartridżu widać napływ tuszu.
  • Poziom 17  
    U mnie pomoglo dokladne czyszczenie glowicy.