Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chemia na rdze do busa - rdza na pace

krzys1985 24 Cze 2018 11:12 939 23
  • #1 24 Cze 2018 11:12
    krzys1985
    Poziom 7  

Czesc, kupiłem opla movano 2001, stary ale tylko na takiego mogłem sobie pozwolić, z zewnątrz nie jest zle,, pod spodem ładnie zakonserwowany, tachnicznie ok, ale problem pojawił sie gdy chciałem zmienić sfatygowana płytę podłogi na pace, po zdjęciu sama rdza, blacha w większości cala ale ruda, planuje wszystko wyczyścić szczotka na szlifierce ale wszędzie nie dotrę, dlatego planuje użyć chemii na rdze, myślę o R stop, szukałem opini w intrenecie ale jedni piszą ze super inni do niczego?? Sam nie wiem doradzicie cos jak sie z tym uporać? Dorzucam fotkę jak teraz wygląda.

0 23
  • #2 24 Cze 2018 11:27
    bearq
    Poziom 36  

Rdza jak weszła to już koniec. Możesz użyć R stop i zamalować to porządnym podkładem ale prędzej czy później i tak temat wróci.

1
  • #3 24 Cze 2018 11:54
    yogi009
    Poziom 42  

Niestety, potwierdzam. Próbowałem różnych rzeczy, m.in. tego szwajcarskiego podkładu prosto na rdzę (niby kosmiczna technologia), ale po 1,5 roku temat wrócił.

0
  • #4 24 Cze 2018 12:08
    eurotips
    Poziom 35  

Żeby pomogło cokolwiek to najpierw trzeba usunąć rdzę. Nie ważne w jaki sposób, najlepiej na wszystkie możliwe sposoby, dopiero po tym myśleć o zabezpieczaniu.
    Potwierdzam opinię kolegów że zaawansowanej rdzy nie sposób opanować,
    trzeba tak jak lakiernicy, wycinać i wstawiać reperaturki.

0
  • #5 24 Cze 2018 12:26
    pepe150
    Poziom 33  

yogi009 napisał:
    Niestety, potwierdzam. Próbowałem różnych rzeczy, m.in. tego szwajcarskiego podkładu prosto na rdzę (niby kosmiczna technologia), ale po 1,5 roku temat wrócił.

Szwajcarski czyli Brunox?
    Ja korzystam z R-Stop'a i na pewno jest lepszy od tego szwajcarskiego wynalazku.

Produktów jest sporo, ale najpewniejsze jest wymiana blachy.
    Niestety, stosując preparaty to jest "pudrowanie syfa", ale przedłużamy czas tej biodegradacji, niżeli bez niej.

0
  • #6 24 Cze 2018 12:35
    krzys1985
    Poziom 7  

Niestety całość rozchodzi sie o koszty, niedawno otworzyłem firmę tynkarsko-remontowa, bez dotacji musiałem sam wszystko wylozyc, narazie jeżdżę jeszcze osobówką z przyczepka ale długo to auto nie wytrzyma takich obciezen, dlatego kupiłem tego busa. Technicznie jest dobrze ale wymienić musze chlodnice, rozrząd i wszystkie płyny, jutro jedzie do mechanika, do tego rejestracja i ubezpieczenie. Nie ukruwaz ze chce maksymalnie ciac koszty, dlatego unikam wymiany podłogi choc wiem ze tak będzie najlepiej. Chyba ze jest jakieś inne wyjście?

0
  • #7 24 Cze 2018 13:17
    eurotips
    Poziom 35  

Możesz wylać żywicę warstwę 4-5 mm na całej podłodze, taką jak na posadzki,
    kosztowo nie zrujnuje, korozję spowolni, na 2-3 lata wystarczy.
    To taka partyzantka ale zrobić to zgodnie ze sztuką to koszt 10x większy.

0
  • #8 24 Cze 2018 14:41
    rustin
    Poziom 15  

Najlepiej to wypiaskowac i pomalować podkładem epoksydowym a na to lakier

0
  • #9 24 Cze 2018 15:24
    yogi009
    Poziom 42  

pepe150 napisał:
    Ja korzystam z R-Stop'a i na pewno jest lepszy od tego szwajcarskiego wynalazku

Tak, Brunox. Zdecydowanie odradzam. Niby miał się łączyć z rdzą (w instrukcji piszą o konieczności pozostawienia pewnej ilości powierzchniowej rdzy, która ma być katalizatorem, czy też składnikiem dla reakcji) i stworzyć hermetyczną powłokę w stylu żywicy, ale w praktyce po 1,5 roku ta warstwa odpadła.

1
  • #10 24 Cze 2018 15:58
    pepe150
    Poziom 33  

yogi009 napisał:
    pepe150 napisał:
    Ja korzystam z R-Stop'a i na pewno jest lepszy od tego szwajcarskiego wynalazku

Tak, Brunox. Zdecydowanie odradzam. Niby miał się łączyć z rdzą (w instrukcji piszą o konieczności pozostawienia pewnej ilości powierzchniowej rdzy, która ma być katalizatorem, czy też składnikiem dla reakcji) i stworzyć hermetyczną powłokę w stylu żywicy, ale w praktyce po 1,5 roku ta warstwa odpadła.

Na youtube facet zrobił test. Wiziął dwie czyste blachy (bez rdzy) i pokrył jedną Brunoxem, a drugą APP R-Stop.
    Umieścił je w nieużywanym kanale w którym jest wilgoć.
    Test zakończył po jakiś 7 miesiącach, to na Brunoxie pojawiły się bąble w których była woda i rdza na płytce.
    Płytka z APP miała drobinki rdzy, ale nie wielkie ogniska. Autor tłumaczył się tym, że jak analizował film źle pokrył płytkę i stąd się pojawiła rdza.

Od tamtej pory nie korzystam z tego wynalazku jakim jest B.

0
  • #11 24 Cze 2018 16:36
    bearq
    Poziom 36  

Wyczyść co się da, zalej chemią jakimś podkładem i jeździj. Wytrzyma z 2-3 lata a zanim podłoga się rozpadnie to odłożysz na blacharkę. I tak trzeba wycinać i tak a skoro nie ma dziur to spowolnić proces i jeździć.

0
  • #12 24 Cze 2018 16:47
    Tommy82
    Poziom 39  

Jak jest to jak spłukać to zastanowił bym się nad wykorzystaniu fosolu.
    Sprawdzone na ojca motocyklu. Nic od spodu nie nie wyłazi już lat 10+ acz jest garażowany.

0
  • #14 24 Cze 2018 16:59
    Piotrx
    Poziom 12  

Jest również farba Elastometal, która zapobiegnie dostawaniu się tlenu do korozji. Powinna powstrzymać dalszy rozwój korozji. Taką farbą zabezpieczane są mosty.

0
  • #15 24 Cze 2018 17:26
    yogi009
    Poziom 42  

pepe150 napisał:
    Na youtube facet zrobił test. Wiziął dwie czyste blachy (bez rdzy) i pokrył jedną Brunoxem, a drugą APP R-Stop.

Nie jestem pewien, czy to był wiarygodny test. Brunox powinien dostać trochę rdzy (choćby powierzchniowej) dla prawidłowej reakcji. Co nie zmienia faktu, że w praktyce u mnie poległ. Szkoda na niego kasy.

0
  • #16 24 Cze 2018 17:42
    krzys1985
    Poziom 7  

Auto jutro jedzie na wymianę rozrządu i plynow, na podnośniku sprawdzimy dokładnie od spodu, jeśli będzie ok jak mi sie teraz wydaje wyczyszczę, następnie rstop i na to nie wiem do końca epoksyd lub poprostu masa bitumiczna taka jak podspodem, na wierzch sklejka i w drogę.

0
  • #18 24 Cze 2018 18:12
    anet870
    Poziom 25  

Masa bitumiczna w środku to najwyżej zaowocuje wielkim smrodem zwłaszcza w cieplejsze dni.

1
  • #19 24 Cze 2018 18:29
    krzys1985
    Poziom 7  

Aha, wiec Rstop a na to podkład epoksydowy.

Dodano po 14 [minuty]:

Dokładnie to http://allegro.pl/2-x-r-stop-l-preparat-antykorozyjny-na-rdze-app-i6323699188.html a następnie to http://allegro.pl/app-podklad-epoksydowy-dwuskladnikowy-utwardzacz-i6713677886.html,, nie wiem ile zamówić, w linkach wychodai rstop 200ml, podkłady cos ponad 1l, czy wystarczy na podłogę o wymiarach ok. 180x360?

0
  • #20 24 Cze 2018 20:22
    zed71
    Poziom 22  

czyszczenie, potem daj cortanin f, corrina, na to podkład epoksydowy antykorozyjny, i ... baranek (na bazie syntetycznej a nie kauczukowej.

0
  • #21 25 Cze 2018 08:32
    neo_dc
    Poziom 32  

Ja bym zrobił tak:

- wyczyścić druciakiem (np. na wiertarce, szlifierce) chyba, że masz możliwość wypiaskować po znajomości
    - wyczyścić Fosolem - wyżera rdzę, blachy nie rusza, jest tani
    - załatać dziury, które widać
    - na pozostałości dać Cortanin F - miałem Opla, faktycznie powstrzymywał korozję - rdza robiła sie jakby fioletowa, powstawała taka skorupa
    - na to jakaś farba podkładowa (idealnie minia, ale zakazana bo ołowiowa)
    - na to dałbym np. chlorokauczuk

Całość zajmie 1 - 2 dni i na pewno trochę potrzyma

0
  • #22 25 Cze 2018 08:41
    matti66
    Poziom 12  

Mój sposób na rdzewiejącą podłogę pod dywanikami w golfie 2 (dawno temu). Całą rdzę zasmarowałem smarem towot ŁT-43 z dodatkiem ok 30% oleju silnikowego. Naniosłem to pędzlem. Olej wsiąknął w rdzę. Przykryłem to folią. Golfem jeździłem jeszcze 6 lat i rdza nic się nie powiększyła. Smaru nie było czuć we wnętrzu. W Twoim przypadku zrobiłbym to samo. Koszt około 20zł.

0
  • #23 25 Cze 2018 11:48
    3029369
    Użytkownik usunął konto  
  • #24 25 Cze 2018 19:42
    krzys1985
    Poziom 7  

Ales mnie podbudowal z tym zlamaniem, dziś mechanik jeszcze nawet auta na podnośnik nie wziol, jutro wszystko sprawdzi ale mam nadzieje ze az tak zle nie jest...

0