Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mycie silnika po pożarze - Mycie silnika po pożarze

Misterhikan 25 Cze 2018 01:16 246 2
  • #1 25 Cze 2018 01:16
    Misterhikan
    Poziom 3  

Witam.
    Szukam porady propos mycia silnika. Po zatankowaniu mojego Clio 2 1.2 zacząłem czuć okazało paliwo(mocno) odrazu zjechałem na parking i obok, otwieram maskę i moim oczom ukazał sie wodospad paliwa spod listwy wtryskowej odrazu chciałem zgasić silnik żeby paliwo sie nie marnowało ale nie minęła sekunda nagle ogień znikąd. Prawdopodobnie gdzieś iskra strzeliła i opary sie zapaliły. Odrazu gaśnica w ruch i ugaszone. Tylko teraz mam cały biały silnik po użyciu gaśnicy i moje pytanie czym najlepiej to umyć. I jakie mogą byc skutki takiego delikatnego pożaru ktory trwał dosłownie z 2-3s. Bo gaśnice mialem w miare na wierzchu a niby ogień był duzy a gaszenie trwało dosłownie ulanek sekund.(przed użyciem gaśnicy wyjąłem kluczyk ze stacyjki)

0 2
  • #2 25 Cze 2018 06:10
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Do sprawdzenia wiązki i wtyczki elektryczne na silniku pod kątem uszkodzenia izolacji, oraz wszelakie węże gumowe. Silnik możesz umyć pod niedużym ciśnieniem nawet z myjki ciśnieniowej najlepiej z dodatkiem jakiejś chemii do myci silnika.

0
  • #3 25 Cze 2018 23:33
    Tommy82
    Poziom 39  

Mycie silnika to nie porblem.
    Opcje dwie pierwsza to myjka ciśnieniowa plus jakaś chemia może być w spryskiwaczu.
    Opcja druga to troszkę np benzyny lakowej + ludwik ja dodaje jeszcze szampon samochodowy do słoika zakręcić zamieszać i taką mieszanka silnik najpierw zmoczyć potem wypenzelkować potem jeszcze raz zlać wodą. Uwaga na alternator i inna elektrykę. Co do alternatora nie koniecznie myc go tym. Z zasady alternator można zmoczyć ale nie odpalać puki nie wyschnie jak go szlag trafi to znaczy że i tak był zepsuty.

Co do uszkodzeń znajomy kiedyś robił coś przy swoim audi i zdjął przewód z powrotu gasił przez chwilę zapalony więc jeszcze miał czyszczenie dolotu po gaśnicy na szczęście filtr powietrza nie jest w aucie po nic.

Jest szansa ze nic wielkiego się nie stało szukać nadtopień i być wyczulonym na spalone bezpieczniki jak się spali koniecznie do ustalenia przyczyny sprawdzać co mimo kontroli jak wyżej zaleca kol @bubu1769.
    To że wybije a potem nie nie znaczy że się za tydzień nie zajara instalacja.

0