Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka laserowa ustawianie

25 Cze 2018 12:23 372 10
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie
    Jest tu na forum ktoś kto miał do czynienia ze spawarkami laserowymi światłowodowymi ???
    Chodzi mi dokładnie o jej ustawienie.

Proszę o informację
  • Poziom 27  
    A co dokładnie chcesz tam ustawiać i jakie to urządzenie?
  • Poziom 8  
    Jest to chińskie urządzenie ( zresztą jak wszystko ) spawarka typu
    - trzeba tam ustawić optykę oraz wprowadzenie do światłowodu - jakoś to było źle zrobione i przypaliło wejście do światłowodu.
    ogólnie to od początku mam z nią problemy ( kryształ był pęknięty chyba w transporcie )

Dodano po 2 [minuty]:

takie typu
    http://polish.taiyilaser.com/sale-10113740-me...er-laser-welding-machine-1-year-warranty.html
  • Poziom 27  
    Przepraszam, nie doczytałem. Myślałem że chodzi I spawarki do światłowodów. Z tym nie pomogę za wiele,

A jak coś się przypalilo to było pewnie brudne. I niestety po przypaleniu nie da się raczej wyczyścić. Ani optyki ani końcówki światłowodu (nie znam konstrukcji tego).

O jakim kryształem mówisz? Tam nie powinno być raczej żadnego kryształu. Ewentualnie jakiś mały kryształek w rezonatorze.
  • Poziom 8  
    Kryształ jest w rezonatorze ...jest to spawarka 500w
  • Poziom 21  
    Jaki dokładnie materiał spawasz i jaka grubość?
  • Poziom 8  
    chciałbym spawać ocynk 0,5mm. ale tak jak mówię muszę to ustawić jakoś
  • Poziom 21  
    Jaki gaz osłonowy stosujesz?
  • Poziom 8  
    Jeszcze w ogóle nie spawam chcę to ustawić aby spawało i proszę o pomoc . docelowo trzeba pewnie będzie stosować :)
  • Poziom 21  
    To możesz sprobować na start z CO2 dyszą 1.5mm.
  • Poziom 8  
    Chyba się nie rozumiemy - ja nie mam żadnej dyszy jest to spawarka laserowa na koncu jest pistolet . muszę ustawić optykę czyli soczewki lusterka itp .