Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka CE 265 A włącznik

25 Cze 2018 15:09 372 2
  • Poziom 6  
    Witam. I zarazem przepraszam mam problem ze zwykłą spawarką transformatorową Tata zaczął się bawić wyłącznikiem i nie wiem do czego ten kabel podchodzi wiem tyle ze spawarka nie spawa
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Najprawdopodobniej ułamany płaskownik/gniazdo konektora na zacisku nr 3.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wiesz tylko, że spawarka nie spawa, a nic nie sprawdziłeś, nic nie zmierzyłeś. To nie jest dział "początkujący" więc powinieneś szczegółowo opisać problem, jakiś schemat, pomiary, zdjęcie urządzenia. Oczekując pomocy powinieneś napisać co sprawdziłeś, co zmierzyłeś żeby wiadomo było "w jakim tonie zagrać" :) bo w tym tonie to tylko tak: nie, nie da się, zawieź do.. bo jesteś zielony jak trawa. Pokaż, że się znasz, że posiadasz miernik, umiesz się nim posługiwać. :wink:
    Może wystarczy wizualnie stwierdzić (np. urwana końcówka przy zacisku śrubowym) lub odłączyć przewody od cewki uzwojenia pierwotnego i zmierzyć kolejność odczepów, sprawdzić omomierzem układ połączeń wyłącznika. To nie jest koło fortuny lub loteria- wybierz: A, B, lub C. Albo się (nieco) znasz i chcesz naprawić, albo powiem wprost- walisz głupa i oczekujesz odpowiedzi wybierz A, wybierz A, A, A!

Ps.Jeśli nic nie rozumiesz, nie masz pojęcia, zbędne są nasze odpowiedzi, ale jeśli przejawiasz wkład pracy własnej, warto pomagać. Wstaw proszę zdjęcie lub schemat z wyjściami/ wejściami transformatora. Nie będę tłumaczył jak to sprawdzić, bo to nie jest dział "początkujący".

Ps. 1
    elpapiotr napisał:
    Najprawdopodobniej ułamany płaskownik/gniazdo konektora na zacisku nr 3.

Nie rozumiem, z czego to wynika?