Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Owijanie wiązki przewodów - czym?

mrozilla 25 Cze 2018 21:56 510 15
  • #1 25 Cze 2018 21:56
    mrozilla
    Poziom 17  

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby owijania wiązek elektrycznych? Po taśmie izolacyjnej w razie chęci naprawy czegoś przewody po odklejeniu są klejące, plastikowy peszel nie wszędzie się zmieści, najlepiej aby było to elastyczne. Już parę razy spotkałem się z wiązkami owiniętymi taką jakby lekko elastyczną folią, grubości taśmy izolacyjnej, po prostu początek folii owija się taśmą izolacyjną, wiązkę owija się tą folią, która się lekko rozciąga przez co dobrze przylega do wiązki i koniec lub rozgałęzienia również owija się taśmą izolacyjną i wszystko estetyczne wygląda i trzyma się tak jak powinno. Nie mogę niestety nigdzie znaleźć takiej folii, czy jakoś specjalnie się to nazywa, a może są jakieś łatwiej dostępne sposoby na zrobienie porządku z przewodami?

0 15
  • Sklep HeluKabel
  • #2 25 Cze 2018 22:09
    anders11
    Poziom 28  

mrozilla napisał:
    a może są jakieś łatwiej dostępne sposoby na zrobienie porządku z przewodami?

Koszulki termokurczliwe.
    Można schować w koszulce całą wiązkę lub zastosować centymetrowe odcinki termokurczki
    co kilka centymetrów

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 25 Cze 2018 22:17
    klamocik
    Poziom 24  

Tak ja zawijałem przewody taśmą plastikową taką co owija się palety odcinałem taki kawałek na ok. 10 cm nie klei a koniec wprowadza się między przewody by się nie odkręciło.

0
  • #4 26 Cze 2018 15:51
    mrozilla
    Poziom 17  

Koszulki termokurczliwe ok, ale nie na grubych wiązkach, a pisząc o owijaniu palet masz na myśli folię stretch?

0
  • #6 26 Cze 2018 18:21
    mrozilla
    Poziom 17  

Dzięki, znam to ale właśnie interesuje mnie jaką folią fabrycznie jest to robione, przewody motocyklowe widziałem w takich "owijkach" czy nawet w pralkach.

0
  • #7 27 Cze 2018 10:23
    krzysiek_krm
    Poziom 34  

mrozilla napisał:
    Dzięki, znam to ale właśnie interesuje mnie jaką folią fabrycznie jest to robione, przewody motocyklowe widziałem w takich "owijkach" czy nawet w pralkach.

Moim zdaniem jest to "jakieś" tworzywo sztuczne, zwijane fabrycznie (zapewne na gorąco) w spiralę. Jego "ręczne" nawinięcie na wiązkę jest raczej niemożliwe.

0
  • #8 27 Cze 2018 10:38
    asterix99
    Poziom 18  

Zobacz jeszcze "oplot poliestrowy".

0
  • #10 27 Cze 2018 11:01
    krzysiek_krm
    Poziom 34  

asterix99 napisał:
    Zobacz jeszcze "oplot poliestrowy".

Chyba nie bardzo, ponieważ
    mrozilla napisał:
    w razie chęci naprawy czegoś

a ten oplot jest raczej nierozbieralny.

0
  • #11 27 Cze 2018 11:20
    Zdzisław1980
    Poziom 18  

Może coś z tego TESA 51608
    Zobacz też na dole strony: Related products
    jest tam kilka innych

0
  • #12 27 Cze 2018 15:59
    mrozilla
    Poziom 17  

Najbardziej taśma powyżej odpowiada wymaganiom tylko właśnie aby nie miała kleju (taśma bez kleju :)) lub żeby klej po odwinięciu nie zostawał na przewodach, bo to jest największym problemem w zwykłej taśmie izolacyjnej.

0
  • #14 27 Cze 2018 18:34
    VaM VampirE
    Poziom 16  

Taśma do wiązkowania Tesa, nienajgorzej się w tym sprawuje, trzaskam tym wiązki w szafach i jest całkiem fajnym rozwiązaniem. Co do oblepiania klejem przewodów zależy, do jednych mi się przykleiła do innych nie, a na innych się takoś rozmazała. Ale to chyba przez temperaturę.
    Ogółem w klimatyzowanych pomieszczeniach, nie narzekam, dużo tego zużyłem i zawsze mam w skrzynce przynajmniej jedną rolkę. Dużo lepsza niż ten srebrny lep na muchy, jako taśma do wszystkiego.

0
  • #15 27 Cze 2018 18:39
    CMS
    Administator HydePark

Taśma kaptonowa nie zostawia śladów. Zachowuje swoje właściwości od -50°C do 420°C. Obecnie jej cena spadła na tyle, że w takim zastosowaniu powinna być idealna.

0
  • #16 27 Cze 2018 20:11
    kowal011
    Poziom 16  

Są specjalne taśmy 3M... typu nie znam dostałem gratis od kolegi hurtownika (wygląda jak izolacja ale nie zostawia kleju). Taśma parciana, coś jak ta w/w tesa też jest spoko. A z lotnictwa wyniosłem metodę owijania wiązek taśmą teflonową - w domowych zastosowaniach zwykła hydrauliczna jest ok. Polecam spróbować wąskiej taśmy winylowej używanej do krępowania w BDSM/bondage :D

0
  Szukaj w 5mln produktów