Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitoring budowy - kamera z timelapse

26 Jun 2018 10:04 2058 10
  • Level 9  
    Chciałbym monitorować budowę i zrobić z tego roczny timelapse , nie mogłem znaleźć demo interfejsu kamer stąd moje pytanie:
    Czy któraś kamera popularnych producentów - bcs, dahua, hikvision posiada opcje robienia i zapisywania zdjęć kilka-kilkanaście razy dziennie ?
    Plus ewentualnie normalny monitoring - nagrywanie wideo. Wszystko na kartę sd, najprawdopodobniej brak internetu tylko sporadycznie podpinanie laptopa.
  • OptexOptex
  • Level 38  
    Oczywiście, może robić zdjęcia i wysyłać je chociażby na FTP (dla twojego zastosowania idealne) lub email. Na pewno kamery IP firmy hikvision mają te funkcje, poszukaj instrukcji do interesującego cię modelu i zobacz co można ustawić ;)
  • Level 40  
    Foto Pułapka powinna się nadać. Ustawiasz czujnik ruchu i robi zdjęcia w ustalonym czasie tylko przy aktywacji ruchem czyli jak nikt na budowie się nie kręci to nie nagrywa tylko podczas postępu w pracy.
  • OptexOptex
  • Level 9  
    szymon122 wrote:
    Oczywiście, może robić zdjęcia i wysyłać je chociażby na FTP (dla twojego zastosowania idealne) lub email. Na pewno kamery IP firmy hikvision mają te funkcje, poszukaj instrukcji do interesującego cię modelu i zobacz co można ustawić ;)

Tak jak pisałem internetu najprawdopodobniej nie będzie, jeżeli niezbędny to będę kombinować.

W instrukcji hikvision znalazłem taki fragment w instrukcji : 246099_1.png

Nie mogę znaleść informacji - są tam godzinne inwerwały ?
    Gdzie zapisują się te snapshoty ? Karta sd czy tylko ftp ?

gradek83 wrote:
    Foto Pułapka powinna się nadać. Ustawiasz czujnik ruchu i robi zdjęcia w ustalonym czasie tylko przy aktywacji ruchem czyli jak nikt na budowie się nie kręci to nie nagrywa tylko podczas postępu w pracy.

fotopułapka to 2x koszt kamery i trochę za mało uniwersalna.
  • Level 40  
    tomeek1 wrote:
    fotopułapka to 2x koszt kamery

Sa i takie za 200zł.
    tomeek1 wrote:
    za mało uniwersalna

Wystarczająco uniwersalna zwłaszcza że na opcji robienia zdjęć bateria wytrzymuje do kilku miesięcy.
    Albo może nada się do tego EasyPix Goxtreme 45M Wifi Control wczoraj kupiłem taką za śmieszne pieniądze z tego co czytam ma opcje time laps wystarczy tylko dokupić większą baterię na 3,7V albo nawet aku 12V7Ah przez przetwornicę step down zbić do 4.2V i powinno na jakiś czas wystarczyć do zasilania.

Quote:
    Urządzenie posiada również atrakcyjne tryby filmowe jak time laps (film poklatkowy) - polega on na rejestracji klatki filmu kilka lub kilkadziesiąt sekund, a następnie odtworzeniu w standardowym tempie np. 30 klatek na sekundę. Tak odtworzony film ukazuje w przyspieszonym tempie powolne procesy jak np. otwieranie się kwiatów czy drogę Słońca na niebie w ciągu dnia

Monitoring budowy - kamera z timelapse

• Level 17  
    Witaj

Każda kamera i rejestrator z serii BCS Line ma taka funkcjonalność
  • Level 34  
    tomeek1 wrote:
    Chciałbym monitorować budowę i zrobić z tego roczny timelapse , nie mogłem znaleźć demo interfejsu kamer stąd moje pytanie:
    Czy któraś kamera popularnych producentów - bcs, dahua, hikvision posiada opcje robienia i zapisywania zdjęć kilka-kilkanaście razy dziennie ?
    Plus ewentualnie normalny monitoring - nagrywanie wideo. Wszystko na kartę sd, najprawdopodobniej brak internetu tylko sporadycznie podpinanie laptopa.

Fajna sprawa, parę takich monitoringów uczyniłem. Można to zrobić tak jak chcesz, czyli kamera zapisująca na kartę SD co dziennie jeden .jpg, a potem robisz z tego timelapse.
    Problemem jest to że często harmonogramy kamer mają zbyt mały interwał robienia zdjęcia na karte - bo np co 4 godziny max...
    W twoim wypadku, wystarczy w zupełności 1X12H lub 1x24H (przecież budowa domu tak dynamicznie się nie zmienia).
    Na karcie wtedy będziesz miał na rok około 760 zdjęć, potem w program wrzucasz i gotowe.

Z doświadczenia radzę żebyś na tej samej karcie - NIE NAGRYWAŁ obrazu, tak jak chcesz robić monitoring - nie tędy droga, bo raz- każde nagrywanie w dłuższym czasie uszkodzi kartę SD i nie będziesz miał ani nagrań ani timelapsa. Do tego kamera nawet cię o tym nie poinformuje (bo nie masz tam neta).

Jak chcesz nagrywać - to dokupujesz skrzynke, w której chowasz jakikolwiek rejestrator + dysk HDD i na nim nagrywasz obraz.
    Kamera może robić równocześnie zrzuty na kartę SD i wysyłać obraz do rejestratora.
    Kamera ip z taką funkcjonalnością (jeden zrzut co 14 godzin), solidna ~~~600-700 PLN

Jakbyś chciał nagrywarkę - koszt z dyskiem np 320GB - to 300-400 PLN dodatkowe
  • Level 9  
    Ostatecznie kupiłem kamerę Hikvision, pociągnięte kilkadziesiąt metrów skrętki i wysyłam zdjęcia na ftp. Wszystko działa.

jpl wrote:
    tomeek1 wrote:

Fajna sprawa, parę takich monitoringów uczyniłem. Można to zrobić tak jak chcesz, czyli kamera zapisująca na kartę SD co dziennie jeden .jpg, a potem robisz z tego timelapse.
    Problemem jest to że często harmonogramy kamer mają zbyt mały interwał robienia zdjęcia na karte - bo np co 4 godziny max...
    W twoim wypadku, wystarczy w zupełności 1X12H lub 1x24H (przecież budowa domu tak dynamicznie się nie zmienia).
    Na karcie wtedy będziesz miał na rok około 760 zdjęć, potem w program wrzucasz i gotowe.

Z doświadczenia radzę żebyś na tej samej karcie - NIE NAGRYWAŁ obrazu, tak jak chcesz robić monitoring - nie tędy droga, bo raz- każde nagrywanie w dłuższym czasie uszkodzi kartę SD i nie będziesz miał ani nagrań ani timelapsa. Do tego kamera nawet cię o tym nie poinformuje (bo nie masz tam neta).

Jak chcesz nagrywać - to dokupujesz skrzynke, w której chowasz jakikolwiek rejestrator + dysk HDD i na nim nagrywasz obraz.
    Kamera może robić równocześnie zrzuty na kartę SD i wysyłać obraz do rejestratora.
    Kamera ip z taką funkcjonalnością (jeden zrzut co 14 godzin), solidna ~~~600-700 PLN

Jakbyś chciał nagrywarkę - koszt z dyskiem np 320GB - to 300-400 PLN dodatkowe

Co używałeś do sklejania zdjęć jpg w film ?
  • Level 10  
    Witam.
    Odkopię temat...

jaką kamerę kupiłeś dokładnie? Próbuję w manualach szukać opcję robienia zdjęć w interwałach i nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję.
  • Level 12  
    Panowie pochwalicie się jaką kamerą rozwiązaliście sprawę? W jakiej rozdzielczości zapisuje zdjęcia i jaki maksymalny interwał czasowy można ustawić?

• Level 43  
    Skoro zapisuje na FTP to jakaś IP od Hika która to umożliwia, reszta jest kwestią ustawień.