Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka, piekarnik, płyta indukcyjna 2018 - którą firmę wybrać?

AnnaSt. 26 Jun 2018 10:09 2721 2
Bosch
 • #1
  AnnaSt.
  Level 1  
  Dzień dobry,

  Mistrzostwa Świata w piłce nożnej się skończą i rozpoczynamy rozpruwanie naszej kuchni. Wszystkie sprzęty wymieniamy i od kilku dni (tygodni?) siedzę w internecie, szukam, czytam, analizuję... i chyba wiem mniej niż wcześniej.

  Poszukuję zmywarki, piekarnika i płyty indukcyjnej. Nie zależy mi na tym, aby sprzęt był jednej firmy ani by ładnie się prezentował. Ma być funkcjonalny, nieawaryjny i dobrze by było, aby nie było problemu z utrzymaniem go w czystości.

  Dodam, że początkowo wybrałam wszystkie sprzęty Amici, potem przyszedł pan od mebli kuchennych i namieszał mi w głowie. Proponuje Beko, Boscha, Samsunga i Siemensa. Oczywiście nie jestem na tyle naiwna, aby wierzyć, że poleca je, bo uważa za najlepsze, wiadomo, że za sprzedaż również otrzyma prowizję. Ale zmobilizowało mnie to do dalszego przeszukiwania i teraz mam mętlik, dlatego proszę was o pomoc i rady wynikające z waszej wiedzy i doświadczenia.

  PIEKARNIK:
  tutaj zależy mi na pyrolizie i teleskopowych prowadnicach. Do wyboru mam Amicę, Electrolux oraz Beko.
  Dodatkowo mam pytanie czy polecacie piekarniki z opcją split&cook?
  AmicaIN-EB853BA IN PYROLIZA - 2300
  Electrolux-eoc5851zoz - 2550
  Beko birt25400xps - 2000 dodatkowy atut - rożen
  Beko bvm35400xps - 2500 z funkcją split and cook

  ZMYWARKA:
  przyznam, że boję się tego nowego rozwiązania, czyli szuflady na sztućce i wolałabym koszyk lub jedno i drugie tak, abym mogła wybrać. Zależy mi też na światełku na podłodze informującym o pracy zmywarki. Do wyboru Amica, Beko i Bosch.
  Amica ZIM636 - 1300
  Beko din39431 - 2100
  Bosch-smv46gx00e - 1650

  PŁYTA INDUKCYJNA:
  zależy mi na łączeniu pól grzewczych oraz na tym, aby można było każdym polem sterować osobno. Te wymagania spełnia płyta Amici i tutaj raczej na nią właśnie się zdecyduję, proszę więc o opinię czy to dobry wybór.
  Amica PI6544S4UD - 1700

  Mam nadzieję, że pomożecie i rozwiejecie moje wątpliwości. Jeśli znacie sprzęty innej firmy spełniające moje oczekiwania to również chętnie je poznam, jestem otwarta na wszelkie propozycję :-).
 • Bosch
 • #2
  2P
  Level 19  
  Electroluxa mam piekarnik parowy - spisuje się rewelacyjnie. Trudno mi się wypowiadać konkretnie o modelu, który przedstawiłeś, ale w dziedzinie piekarników firma na pewno wie co robi.

  Jeśli chodzi o płytę - zainteresuj się też Polską firmą Solgaz, robią na prawdę takie rzeczy, że aż jakaś taka głupia duma mnie rozpiera, że to Polska właśnie (nie jestem w żaden sposób związany z firmą, sam zamówiłem od nich GNC-4, która ma lada chwila przyjść). Jeśli chodzi o indukcje: http://solgaz.eu/plyta-indukcyjna/ . Ma chyba wszystko o czym wspomniałeś.

  Zmywarka niestety nie mam żadnego doświadczenia. Po analizie rynku zdecydowałem się na electroluxa jednak, ale jeszcze nie wiem czy ją polecę :)
 • #3
  najsz
  Level 2  
  Jeśli chodzi o SOLGAZ to swego czasu była afera związana z tą firmą, chociaż dotycząca płyt gazowych - zatem nie wiem jak się ustosunkować do komentarza

  Natomiast też bardzo zastanawiamy się nad
  piekarnikiem AmicaIN-EB853BA IN PYROLIZA
  oraz
  płycie Amica PI6544S4UD
  oraz okap też Amici OKP6651S lub Amica IN. IN600BS


  Czy ma ktoś może je na wyposażeniu (być może inne produkty amici ale szczególnie płytę oraz piekarnik). Proszę o poradę.