Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] citroen c4 grand picasso 2006 - awaria automatycznej skrzyni biegów

borovit 26 Cze 2018 11:52 552 4
  • #1 26 Cze 2018 11:52
    borovit
    Poziom 8  

Witam posiadam citroena c4 grand Picasso 2006 2,0 16v benzyna bez gazu z automatyczną skrzynią biegów. Problem polega na tym że niedawno
    skrzynia przestała przerzucać biegi i w automacie i manualnie , olej z filtrem był wymieniany w ASO 50tyś km wcześniej. I teraz mam pytanie czy można przejść na skrzynie manualną i czy to są duże przeróbki czy jest potrzebny nowy sterownik od wersji manualnej , jak do tego się zabrać.
    Bo koszty naprawy w ASO ogromne a skrzyń do kupienia na olx czy allegro prawie nie ma mówię o automacie. Pozdrawiam[/tr]

0 4
  • #2 26 Cze 2018 12:14
    sanfran
    Poziom 36  

Na Otomoto jest jeden anglik do sprzedania - ceni się ok 5kPLN.
    Na twoim miejscu bym kupił i rozważył przekładkę.
    Jeśli mi podasz nr rejestracyjny tego angielskiego citroena to ci sprawdzę historię pojazdu - przebieg i co go bolało na przeglądach.

Chociaz w/g mnie to już za stary samochód, aby w niego inwestować.

0
  • #3 26 Cze 2018 13:54
    romuald-f
    Spec Automatyczne skrzynie biegów

Podłącz skaner pod gniazdo OBD i odczytaj z komputera skrzyni biegów jaki jest kod usterki że skrzynia pracuje w trybie awaryjnym. Naprawa tych skrzyń nie jest droga.
    Ps. ....... olej z filtrem był wymieniany w ASO 50tyś km wcześniej ...... filtr jest zabudowany w skrzyni biegów, aby wykonać tą czynność należy skrzynię wymontować z pojazdu, "rozpołowić" i dopiero można wymienić filtr oleju.

0
  • #4 27 Cze 2018 11:53
    borovit
    Poziom 8  

zgadza się jest anglik ale też z uszkodzoną skrzynią biegów a ASO płaciłem dosyć drogo za wymianę oleju i filtra , auto stało tam dwa dni to chyba wyjmowali skrzynie jak piszesz i tak trzeba.

0
  • #5 29 Cze 2018 11:27
    borovit
    Poziom 8  

auto stoi i czeka na skrzynie

0
  Szukaj w 5mln produktów