Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Sony Cyber Shot DSC-H300 - jakie baterie?

26 Cze 2018 20:06 660 2
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,
    Fotografowałam dotychczas aparatem Canon Power Shot A510 i używałam zawsze baterii litowych Energizer, z których byłam bardzo zadowolona.
    Niestety Canonka nieodwołalnie zakończyła żywot i mam teraz Sony Cyber Shot DSC-H300.
    W instrukcji obsługi ze zdumieniem przeczytałam, że Sony zabrania używania baterii litowych.
    Czy rzeczywiście używanie baterii litowych może temu aparatowi zaszkodzić? Jeżeli tak to dlaczego? No i jakie w takim razie kupować, żeby aparat mógł działać jako tako długo bez wymiany baterii?
    Akumulatorki niklkowo-wodorkowe chwilowo przynajmniej nie wchodzą w grę, bo powiedziano mi, że jest do nich potrzebna specjalna ładowarka, bo taka jaką mam nie naładuje ich do pełnej pojemności. Też chciałbym wiedzieć czy to prawda.
    Pozdrawiam
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Aparat Sony Cyber Shot DSC-H300 może być zasilany bateriami R6 lub akumulatorkami niklowo-wodorkowymi, które rzeczywiście potrzebują specjalnych ładowarek jak też wymagają przestrzegania paru zasad aby móc je długo używać. Nie wolno ich doładowywać jak akumulatory litowo jonowe, ładowarka powinna posiadać funkcję rozładowania akumulatora, po którym nastąpi dopiero właściwe ładowanie, nie wolno też przerywać ich ładowania ponieważ nastąpi zanik części pojemności. Do tego aparatu należy używać baterii alkalicznych, które mają lepszą wydajność prądową niż zwykłe baterie, niektórzy producenci podają klasyfikację do czego dany typ baterii się lepiej nadaje czy do latarki czy do radia. Decyzję jakie baterie będziemy używać można podjąć czytając testy baterii, których jest pełno w Sieci.

http://www.spychalski.info/test-pojemnosci-baterii-aa
  • Poziom 8  
    Kupiłam akumulatorki NI-MH z odpowiednią ładowarką.
    Niemniej jednak nadal jestem ciekawa DLACZEGO nie można używać baterii litowych.
    Zwyczajnie chciałabym to wiedzieć, chociaż praktycznie problem został rozwiązany.