Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Motorola DM 4600e - Ustawienie mocy

slawek1111 26 Jun 2018 22:53 534 2
 • #1
  slawek1111

  Level 26  
  Witam serdecznie
  Proszę o podpowiedź, mam radiotelefon motorola DM 4600e na pasmo 2m , potrzebuje ustawić moc nadajnika na 5W. Problem w tym że programowo nie bardzo da się ustawić płynnie moc. Czy jest jakieś oprogramowanie dodatkowe do ustawienia mocy nadawania w tym radyjku?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  switaniec
  Level 20  
  Witam...w tym radiotelefonie z poziomu " programu konsumenckiego " można ustawić dwa poziomy mocy wcz od wartości 1,0 W do wartości 30,0 W z rastrem 0,1 W. Warunek programowy jest taki , że moc L nie może być wyższa niż moc H. Ustawienia te są dostępne w okienkach w części ogólnej programu . Każdemu kanałowi możemy przydzielić moc L lub H. Można także zdefiniować przycisk i nim zmieniać moc pomiędzy L i H na kanale . Krok 100 mW jest w zasadzie wystarczający do właściwego ustawienia mocy TX-a./ 2 %/.
  Do strojenia radiotelefonów , tj przypisania właściwych wartości parametrów do wartości uwidocznionych jako "liczba w okienku" w "programach konsumenckich" służą programy zwane np Tuner lub ADJ itp. Do naprawy radiotelefonów występują jeszcze programy zwane ogólnie jako "narzędziowe". Jeżeli radiotelefon jest właściwie zestrojony programem Tuner to wszystkie "liczby w okienkach" będą "prawdziwe".
  Adam
 • #3
  slawek1111

  Level 26  
  Problem rozwiązałem programem Tuner.