Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Jade S56 - Pulsujące smużenie ekranu - paski

26 Cze 2018 23:14 249 1
 • Poziom 14  
  Witam

  W telefonie Acer Jade S56 pojawił się nagle dziwny dla mnie problem - dokładnie co sekundę na ekranie pojawiają się poziome linie oraz pionowe smugi z treści obrazu, a po sekundzie znikają i przez sekundę jest prawidłowy obraz. W telefonie jedyne co było od nowości robione to zmieniana bateria. Nie upadł, nie był zalany. Problem pojawił się podczas leżenia telefonu i trwa bez zmian od tamtej pory. Problem występuje tak samo w menu serwisowym, więc zakładam że to nie jest wina oprogramowania?
  Ponieważ problem trochę trudno opisać, nagrałem film


  Link


  Czy ktoś z Was zetknął się kiedyś z takim efektem i/lub wie jaka jest jego przyczyna? Szukałem w necie i na forum ale nie znalazłem takiego efektu żeby usterka pojawiała się i znikała równo co sekundę, bez względu na cokolwiek.

  Pozdrawiam
 • Poziom 23  
  To co jest widoczne na ekranie pulsowanie matrycy może być związane z uszkodzeniem procesora grafiki, lub bubel fabryczny który wyszedł w trakcie eksploatacji. Pulsowanie może być związane z odświeżaniem ekranu.Zanim jednak serwis podłącz go pod program zrób reset i spróbuj zobaczyć za aktualizacją do acera. Czy w jednym przypadku czy w drugim, oddał bym to do serwisu. Jeśli się grzał może być przegrzany procesor na wyświetlaczu. Objawy przypominają trochę tak jakby w PC początki upadku Karty Grafiki. Kiedyś taki problem miała NOKIa 6230 i następczyni) ni z tego ni z owego pionowe paski na ekranie (wyświetlacz do wymiany i po kłopocie.)