Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] - Nowy komputer brak obrazu, bios nie odpala

Magola4 26 Cze 2018 23:26 348 3
  • #1 26 Cze 2018 23:26
    Magola4
    Poziom 2  

Witam. Mam zestaw p造ta g堯wna Asus z370-p, ramy pami璚i hyper 4 x 4GB ddr4-2400 CL 15, procesor Intel core i5 8400 i to wszystko nie dzia豉, zasilacz nowy. Pr鏏owa豉m jeszcze z procesorem i3 8100 oraz p造ta MSI H310M Pro-VDH. Na pocz徠ku mia豉m p造t MSI H310M PRO-VDH z prockiem procesorem i3 8100, komputer dzia豉 i wy陰czy si podczas grania. Zmienilam procesor na i5 8400 i od tego momentu w陰czaj si wiatraki wentylatory, ale nie ma obrazu, nie uruchamia sie bios. P騧niej pr鏏owa豉m z p造t g堯wn Asus z370-p i dalej nic. Po w陰czeniu komputera nic nie s造cha. W陰czala si tylko raz lampka bia豉 raz niebieska na p造cie a teraz nawet tego nie ma.. Jeszcze zasilanie Pocz徠kowo Vero L2 Bronze 500w ale my郵a豉m 瞠 to jego wina i zmienilam na Corsair vs 650. Karta graficzna gtx 1050, aktualnie nie pod陰czona. Jak wszystko te chwile dzia豉這 to mia這 jakie 33 stopnie. Prosz o pomoc!

0 3
  • #2 27 Cze 2018 02:56
    Piterixos
    Poziom 27  

Bardzo chaotyczny ten opis. Mia豉 i3 i p造t MSI, komputer si wy陰czy, wi璚 pierwsz reakcj by豉 wymiana procesora na inny? Ja bym najpierw sprawdzi czy przycisk power dzia豉...

Zak豉daj帷 瞠 jednak przycisku pr鏏owa豉 i objaw by taki jak w opisie i dok豉daj帷 to 瞠 inny procesor r闚nie szwankowa mo積a uzna, 瞠 to nie wina procesora. Skoro i3 (id zgodnie z chronologi) nie chcia dzia豉 na Asusie nie jest to te wina p造ty. Zak豉dam 瞠 pr鏏owa豉 zar闚no karty zintegrowanej jak i dedykowanej (mam nadziej, 瞠 monitor by podpi皻y do odpowiedniego portu) w w przypadku obu procesor闚 i 瞠 nie by這 r騜nicy. Czyli nie karta. Do tego dwa r騜ne zasilacze i te bez r騜nicy.

Ja widz kilka opcji:

Wadliwy RAM - sprawd ka盥 ko嗆 z osobna.
    Zasilacz - mo磧iwe 瞠 pierwszy zasilacz by wadliwy i doprowadzi uszkodzenia obu p造t. Warto by這by zmierzy napi璚ia miernikiem.
    B喚dny monta - mo瞠 np. za du穎 pasty termoprzewodz帷ej da豉 i si rozla豉 powoduj帷 zwarcie (do嗆 niedawno by w徠ek z掖o穎ny przez u篡tkownika kt鏎y tak na這篡 past, 瞠 gniazda na piny by造 ni upa熥ane). Przeanalizuj sama i najlepiej wrzu zdj璚ia pokazuj帷e newralgiczne elementy typu socket, sloty pami璚i itp.

Do tego pytania:

G這郾iczek systemowy 瘸dnych d德i瘯ow nie wydaje? Mam nadziej, 瞠 takowy pod陰czy豉.
    Tam ko這 tych lampeczek nic nie jest napisane? Czasem takie diody awaryjne wskazuj z jakim elementem jest problem, gdy na p造tce obok diody jest podany typ elementu (np CPU, RAM itp) w豉郾ie.

0
  • #3 28 Cze 2018 20:05
    Magola4
    Poziom 2  

Spali si kolejny procesor. Wymieni豉m na nowy i wszystko gra. Dzi瘯uj za pomoc

0
  • #4 28 Cze 2018 20:06
    Magola4
    Poziom 2  

Spali si kolejny procesor. Wymieni豉m na nowy i wszystko gra. Dzi瘯uj za pomoc

Dodano po 34 [sekundy]:

Spali si procesor. Wystarczy這 zmieni na nowy

0