Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ochrona dziecka przy użyciu telefonu. Lokalizator dziecka. Zapis trasy. Strefy.

27 Cze 2018 08:19 1011 4
  • Poziom 36  
    Witam.

Z uwagi na zaistniałą konieczność (proszę mnie nie "umoralniać", bo na prawdę nie czas i nie miejsce na to), szukam rozwiązania, które pomoże mi chronić dziecko (12 lat), przed sytuacjami w które samo się pakowało w przeszłości, lub w które się wpakuje lub będzie pakowane w przyszłości. Interesuje mnie aplikacja na telefon dziecka. Stawiam na uczciwe postawienie sprawy (dziecko zostanie poinformowane co, jak i dlaczego). Dziecko ma świadomość powagi sytuacji z przeszłości, zakładam więc, że mniej czy bardziej chętnie pójdzie jednak na współpracę.

Oczywiście zablokowanie możliwości usunięcia aplikacji zwiększyłaby niezawodność rozwiązania, ale wiem, że jak dziecko będzie chciało, to zresetuje sobie Androida do ustawień fabrycznych i będzie po ptakach, więc tego typu 100% niezawodne rozwiązania chyba nie są targetem (w takim celu chyba musiałbym wkompilować do firmware-u taką funkcjonalność, zakładam, że jest to poza moim zasięgiem).

Interesuje mnie funkcjonalność:

- lokalizacja miejsca pobytu dziecka w czasie rzeczywistym (to dostępne jest nawet w mapach google -> udostępnij lokalizację)
    - zapis trasy dziecka w ciągu dnia
    - alarm / informacja mailowa jeśli dziecko znajdzie się w pobliżu stref niebezpiecznych (możliwość zdefiniowania przez rodzica)

Widziałem, że dostępne są dedykowane aplikacje. Jedne płatne, inne darmowe, np: https://www.gdziejestdziecko.pl/

Chciałbym jednak zapytać Was (jeśli bawiliście się takimi aplikacjami lub z nich korzystacie) o Wasze sugestie, opinie, rekomendacje.

PS. Czy z na "wbudowanych" mapach google można wymusić zapis tras, albo wyznaczyć je na podstawie historii lokalizacji (namierzanie lokalizacji telefonu)?
  • Pomocny post
    Admin grupy GSM
    MES Mariusz napisał:
    Czy z na "wbudowanych" mapach google można wymusić zapis tras

To jest z automatu, wystarczy mieć konto na google i włączyć lokalizację w telefonie.
    Mam to u siebie i od kilku lat zarejestrowane wszystkie przebyte trasy z dość dużą dokładnością.
    Co do reszty rozwiązań to nie wiem bo nigdy się tym nie interesowałem. Na pewno jest płatna aplikacja typu spy phone która posiada wiele możliwości, ale jest dość droga.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Z rozbudowaną (pełną) funkcjonalnością wszystkie są płatne.
    Gdziejestdziecko testowałem w zeszłym roku - jedyna zaleta tego systemu jest taka, że nie jest potrzebny dostęp do internetu telefonu obserwowanego, ale poza tym drogie i bardzo niedokładne.
    Od roku korzystam z Life360 - 119,48 zł/rok, wymaga dostępu do internetu telefonu obserwowanego, zapisuje historię pokonanej trasy, nieograniczona ilość stref, alerty wejścia/wyjścia ze stref (powiadomienia push i na email), informacja o niskim stanie baterii, odświeżanie lokalizacji co 15 min, komunikator itd.
    Wersja darmowa ma ograniczenia (i o ile dobrze pamiętam do dwóch stref oraz brak powiadomień push), ale pozwala przetestować i podjąć decyzję o ewentualnym zakupie.
  • Poziom 36  
    tino2003 napisał:
    Na pewno jest płatna aplikacja typu spy phone która posiada wiele możliwości, ale jest dość droga.

Wiem, widziałem, że na Allegro sprzedają. Pewnie skuteczne, ale strasznie drogie. Tam to już pełna inwigilacja jest. W sposób niezauważalny wdzwaniasz się pod numer obserwowanej osoby i słyszysz wszystko co dzieje się w obrębie kilku metrów. Komendami SMS ściągasz sobie lokalizację osoby, masz dostęp do wszystkich rozmów, sms-ów itp. W przypadku stosowania wobec osoby dorosłej, w przypadku wykrycia, i zawiadomienia organów ścigania przez osobę nadzorowaną, masz kolizję z wymiarem sprawiedliwości. Czy legalne względem własnego dziecka - nie wiem. Czy moralne, pewnie zdania będą podzielone. Z jednej strony nie, z drugiej, zakładając pewnie najgorszy możliwy scenariusz, jeśli dziecko idzie w niedozwolone środki, a dla ciebie to jedyna droga z jednej strony uratowania go, z drugiej, "udupienia" przestępczego środowiska (często pewnie gówniarzy, bez większych "pleców"), to może (jako ojciec) nie będziesz się długo zastanawiał. Paradoks prawny jest zapewne taki, że tak pozyskanego materiału nie można wykorzystać jako dowód w sądzie, no chyba, że na twoją niekorzyść (nielegalny podsłuch). Co do skuteczności - to również skuteczne będzie co najwyżej do momentu, kiedy osoba nadzorowana nie zresetuje telefonu do ustawień fabrycznych.

PS. A wie ktoś może, czy jeśli w telefonie są ustawione 2 konta gmail (jedno rodzica-kontrolne, i drugie, dziecka-prywatne), to czy w momencie, gdy dziecko zalogowane jest na własnym koncie, rejestrowana jest również lokalizacja urządzenia na drugim koncie gmail)?

--- edit ---

Testuję Live360. Na początku miałem trochę kłopotu z Help Alerts-ami, ale po gokonfigurowaniu urządzeń wszystko wydaje się działać poprawnie:

1). Po pierwsze w samej aplikacji Live360 należy dopilnować, by na wszystkich urządzeniach:
    Live360 -> Settings -> Alert Options -> Family -> zaznaczone były oba: Email / App Notifications

2). W ustawieniach Xioami:

Panel sterowania (Security App) -> Zarządzanie aplikacjami -> Live360 -> mają być włączone:
    - autostart
    - Uprawnienia aplikacji: Aparat, Kontakty, Lokalizacja, SMS, telefon
    - Inne uprawnienia: Pokaż na ekranie blokady, Rozpocznij w tle
    - Powiadomienia: Priorytet, Ikona na pasku statusu, pływające powoiadomienia, powiadomienia ekranu blokady, dźwięk, wibracje, dioda powiadomień
    - Oszczędzanie energii: bez ograniczeń