Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto II diody wewnętrz samochodu świeca cały czas rozładowując akumulator

27 Cze 2018 13:34 372 18
  • Poziom 4  
    Witam, kupiłem nowe radio bo stare nie dzialalo, a po 2 mówiłem może zniknie problem świecących się wewnątrz auta diod podświetlających przycisk światła awaryjnego. Tak się nie stało, po tygodniu stania auta w garażu rozładował się akumulator . Czy przyczyną jest jakieś zwarcie(bezpiecznik od radia jest wspólny ze światłami wewnętrznymi auta).
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 4  
    Adam ale inne diody tez świeca a jak jest zwarcie to nie powinno palić bezpiecznika:/ ?
  • Poziom 10  
    elektronkamill - Całkowite zwarcie powinno palić bezpiecznik a u ciebie wygląda na to że nie ma całkowitego zwarcia tylko coś pobiera sporo prądu, ale nie na tyle dużo żeby paliło bezpiecznik, ale wystarczająco dużo żeby szybko rozładować akumulator, może ten wspólny bezpiecznik zasila jeszcze coś czego nie widać, a po 2 czemu ci się cały czas świeci podświetlanie? przecież tak nie powinno chyba być jeśli nie masz kluczyków w stacyjce,
    może skup się na nie na podłączaniu radia żeby wyeliminować problem świecenia się podświetlania tylko zostaw to radio w spokoju i zobacz czemu ci się świeci to podświetlanie cały czas,...
  • Poziom 4  
    No radio jest spoko zmieniałem bo chciałem odświeżyć trochę a no właśnie tylko mnie zastanawia czemu się świeca te diody pomimo braku kluczyka w stacyjce
  • Poziom 38  
    A nie masz jakiś zmian przy oryginalnej wtyczce do radia ? Pociętych, czy połączonych razem przewodów ?
    Stosujesz przejściówkę wtyczka z fiata > wtyczka radia ?
    Z odłączonym radiem dalej podświetla się włącznik ?

W "moim" starym aucie można się było pomylić przy podłączaniu nieoryginalnego radia, przewody od osobnego podświetlenia radia, były takie same kolorem jak wyjścia na głośnik, i w przypadku uciętej wtyczki ludki niejednokrotnie łączyli nie te przewody co trzeba. Skutki dziwne, np radio grało tylko przy włączonych pozycjach :)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3018118.html jak widać, można i w punto coś źle połączyć.

Inna sprawa, jak czasem zginie gdzieś napięcie, najprostszy "drut-mod" to podłączenie się do innego napięcia. Prócz świrujących włączników, nikt go nie zdrutował ze stałym zasilaniem ?
  • Poziom 42  
  • Poziom 38  
    Nie musi mieć, miałem taki akumulator, który używany z dnia na dzień problemów nie sprawiał, za to odstawiony na weekend już nie wyrabiał - trzymał ogólnie 3 dni. Czwartego dnia nie odpalał.
    Nowy nie był.
    Wreszcie wymieniłem gdy po godzinie ładowania telefonu nie mogłem odpalić silnika, podobnie jak przy niezamkniętych drzwiach i świecącej lampce wnętrza w podobnym okresie czasu.
    Godzinie :) ale 3 dni - piątek powrót z pracy, poniedziałek jeszcze odpalał, wtorek... hmm... różnie :(
    Padło było do codziennej jazdy, nie tygodniowego stania. Sam w sobie był "szkodnikiem", ale to można potwierdzić sprawdzając pobór prądu na postoju.
  • Poziom 19  
    ale jaki jest ten prąd rozładowania ? Może od tego należało by zacząć:)
  • Poziom 42  
  • Poziom 4  
    g107r -Z odłączonym radiem dalej podświetla się włącznik
  • Poziom 19  
    dioda pobiera max 20mA nawet 10szt nie jest w stanie rozładować akumulatora przez miesiąc.
    1 pomiar poboru prądu.
    2 odłączyć włącznik .

Co dalej gdybać jak autor nawet nie zmierzył poboru prądu jak na razie to są strzały A MOŻE SIĘ UDA!! Dlaczego się czepiasz tego radia jak nawet nie sprawdziłeś jaki jest pobór prądu z radiem i bez .

Chyba że kolega oczekuj że ktoś mu napisze że to ten kabelek albo ten przekaźnik jest nie tak:)
  • Poziom 38  
    @yogi009 pewnie nie, nawet oczywistym będzie, że nowy aku nie pomoże na świecące długo światełka.
    Zresztą inne /podświetlenie :?:/ też świeci, jeśli dobrze rozumiem ?
    elektronkamil napisał:
    ale inne diody tez świeca

Już nie jedna dioda, a cała chmara diod ?
    Jedna nie powinna wyczerpać akumulatora, ale więcej - czy to diody, czy żarówki ? - już może. Im starszy akumulator, tym większa jest szansa że jest zużyty i krócej wytrzyma te podświetlenie. Stare punto do sprzedaży i nowy akumulator ? No, może być...
    Może wcześniej nie przeszkadzało, nie zwracałem uwagi, bo rano sobie odpalał - ale zostawiłem na tydzień i musiałem zwrócić już na to uwagę ?? Ja tam przyjeżdżając w dzień, jakoś niespecjalnie przyglądałem się czy wszystko się wyłączało i gasło :) Kluczyk w łapę i do domu... Rano odpalał, jakiś problem ? Niee... Był po kilku, a mnie na pewno nic aku nie zżerało.
    Nie wiem co było wcześniej, jaki był początek tej historii, ale czasem gdy to "nowe" auto, to dopiero je poznajemy. Tu tak naprawdę wiemy że po tygodniu nie odpalił, ale może i jak u mnie, nie odpaliłby już po 4 dniach ? Dwóch ?

Stary właściciel też mógł w nim trochę namieszać. Nowy ?
    elektronkamil napisał:
    (bezpiecznik od radia jest wspólny ze światłami wewnętrznymi auta)

Prawda to ?
    Temat "nie działa radio", "nie pamięta ustawień" - odpowiedź zamień/zewrzyj czerwony z żółtym ...
    Czy często ktoś doprecyzuje podpowiedź żeby łączyć je od strony radia, ale tak żeby nie zwierać stałego plusa z tym po stacyjce, bo zrobi tym stacyjkę na ON, włączoną na tym obwodzie ? Jeden przewód, jakby co, trzeba uciąć ?

Co by nie wymyślać, sprawdzić prąd spoczynkowy, 30-40mA :?: będzie dobrze ? odpiąć radio, obejrzeć wtyczki na możliwość druciarstwa i sprawdzić ponownie.
    Skąd ten wspólny bezpiecznik bierze zasilanie ? Ze stacyjki, jest po kluczyku ? Dlaczego w takim razie non-stop włączona jest stacyjka ? Nie radio, to może zdrutowano stacyjkę ? I tak dalej, aż dojdziesz skąd światełka mają zasilanie.
    Bezpiecznik spali się jeśli będzie podłączony do masy, lub za duży prąd pójdzie przez niego. Ty masz go podłączonego do stałego zasilania - zwarcie jest z innym plusowym przewodem. Lub ktoś to zrobił specjalnie.
    Stacyjka, radio, zapalniczka - często tu tkwi przyczyna, coś strzeli w stacyjce, kostce stacyjki, nie działa radio/zapalniczka i zaczyna się drutowanie żeby działało.
  • Poziom 19  
    dla mnie nie ma sensu dalsza dyskusja jak autor nie zrobi podstawowych pomiarów!!
  • Poziom 4  
    Jutro z rana wykonam pomiary gdyż nie miałem dzisiaj zbytnio czasu
  • Poziom 42  
    g107r napisał:
    oczywistym będzie, że nowy aku nie pomoże na świecące długo światełka

Policz obciążenie i czas potrzebny do rozładowania akumulatora. Przyczyna tkwi gdzie indziej.
  • Moderator Radia Samochodowe
    2. Posty, z których wynika, że ktoś nie bardzo orientuje się w temacie napraw proszę zamieszczać w dziale "RadiaSamochodowe Początkujący".
    Jest to dział dla nieposiadających odpowiedniego doświadczenia w naprawianiu urządzeń RTV, ale bezwzględnie posiadających podstawową wiedzę z zakresu elektroniki (miernictwo, czytanie schematów, budowa i działanie elementów elektronicznych, podstawy teoretyczne działania urządzeń).
    Posty nie spełniające tego warunku należy pisać w "Początkujący Naprawy".
    Posty zaniżające poziom, które zostaną umieszczone w "RadiaSamochodowe Początkujący" zostaną tam przeniesione lub znajdą się w koszu.

Przenoszę.
  • Poziom 4  
    Podpiąłem radio pod iiny bezpiecznik i problem zażegnany zobaczymy co z tego będzie