Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konkurs "Make the World a Better Place"

ghost666 27 Cze 2018 17:21 411 0
 • Konkurs "Make the World a Better Place"
  Firmy IAR Systems, Renesas oraz Embedded Computing Design organizują konkurs "Make the World a Better Place" (ang. Uczyń świat lepszym miejscem).

  Systemy elektroniczne wokół nas poprawiają na całym świecie jakość życia ludzi: od systemów komunikacyjnych, przyczyniających się do poprawy bezpieczeństwa na drogach do urządzeń medycznych. To ludzie tacy jak Wy - inżynierowie elektronicy, deweloperzy oprogramowania dla systemów wbudowanych etc. macie możliwość opracowywania tego rodzaju systemów i dalszego poprawiania jakości życia na świecie. Teraz, przed każdym z Was stoi szansa, aby zostać nagrodzonym za swoje doskonałe pomysły w ramach opisywanego konkursu.

  Wyzwanie projektowe "Make the World a Better Place" ma zainspirować środowisko inżynierów elektroników do opracowywania rozwiązań mających dodatni wpływ na nasze życie. Na najlepsze konstrukcje, zgłoszone do konkursu, czeka nagroda w wysokości 10,5 tysiąca dolarów w gotówce, aby możliwa była realizacja nadesłanych pomysłów.

  Tworzone przez Was systemy mogą mieć różnoraki pozytywny wpływ na nasz świat, poprzez ratowanie życia; oszczędzanie naszego czasu czy pieniędzy; redukcję ilości odpadów, zużycia energii czy emisji związków węgla lub po prostu eliminując z naszego życia uciążliwe i nieprzyjemne czynności. Implementacja Waszego rozwiązania - od fazy projektu, poprzez wprowadzenie do produkcji do wprowadzenia na rynek - jest w pełni w Waszych rękach,

  Konkurs podzielony jest na dwie fazy:

  Faza Pierwsza (od maja do sierpnia 2018 roku)

  Najpierw musisz opisać swój pomysł. Stwórz dokument opisujący dlaczego Twój projekt może uczynić świat lepszym, opisz jak widzisz wprowadzenie finalnego produktu na rynek. Następnie opowiedz nam o urządzeniu i oprogramowaniu, jakie będzie do tego potrzebne, z rozpisaną listą wykorzystanych elementów. Jeśli Twój opis pomysłu dostanie się do listy 20 finałowych projektów w tej fazie, to organizatorzy konkursu wyślą do Ciebie potrzebny do jego realizacji sprzęt, jakim dysponują sponsorzy konkursu.

  Faza Druga(od sierpnia do listopada 2018 roku)

  W drugiej fazie konkursu musisz skonstruować prototyp, który działać będzie tak, jak opisywałeś to w fazie pierwszej. Do organizatorów konkursu nadesłać trzeba dokumentację wideo działania urządzenia oraz dodatkowy opis, jeśli takowy jest niezbędny.

  Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można w linku źródłowym poniżej.

  Źródło: https://betterplacechallenge.com

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9417 postów o ocenie 7073, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • PCBway